لیگ برتر انگلیس در هفته ۲۵ با شکست گواردیولا مقابل مورینیو در تاتنهام، توقف دوباره آرسنال و منچستریونایتد و پیروزی لیورپول به سرانجام رسید.

هفته بیست و پنجم لیگ جزیره با دیدار حساس لسترسیتی و چلسی آغاز شد. در این بازی ابتدا چلسی با گل رودریگر پیش افتاد و در ادامه با دریافت دو گل از لستر عقب افتاد.

اما شاگردان لمپارد دقیقه ۷۱ با دبل رودریگر بازی را به تساوی کشاندند و این نتیجه تا پایان پا بر جا ماند و سهمیه لیگ قهرمانان چلسی را به خطر انداخت.

پس از آن لیورپول در یک بازی کاملا برتر با چهار گل ساوتهمپتون را در آنفیلد شکست داد تا یک گام دیگر به قهرمانی در این فصل نزدیک‌تر شود. بورنموث نیز ۲-۱ استون‌ویلا را از پیش رو برداشت.

در بازی‌های همزمان نیوکاسل و نوریچ بدون گل مساوی شدند، واتفورد ۲-۳ مغلوب اورتون شد، وستهام و برایتون در غیاب جهانبخش به تساوی ۳-۳ رضایت دادند و شفیلدیونایتد با تک گل گایتا بازیکن کریستال‌پالاس حریف را در خانه خود شکست داد.

همچنین منچستریونایتد در زمین ولورهمپتون در یک بازی که بازیکنانش در گلزنی موفق نبودند، با تساوی بدون گل متوقف شد.

در ادامه آرسنال در زمین برنلی با تساوی بدون گل متوقف شد تا مشخص شود که آرتتا هنوز برای ساختن توپچی‌ها زمان بیش‌تری نیاز دارد. اما مهم‌ترین بازی هفته ۲۵ لیگ برتر انگلیس بین تاتنهام و منچسترسیتی برگزار شد.

شاگردان گواردیولا در منچسترسیتی موقعیت‌های زیادی را از دست دادند و پس از اخراج زینچنکو بازی را به شاگردان مورینیو با دو گل برگووین و سون هیونگ مین واگذار کردند تا تاتنهام با آقای خاص جهش خوبی در لیگ جزیره داشته باشد.

تاتنهام با این پیروزی ۳۷ امتیازی شد و در فاصله ۴ امتیازی چلسی به رده پنجم لیگ برتر صعود کرد. لیورپول نیز با ۷۳ امتیاز در فوتبال جزیره یکه‌تازی می‌کند.

 

لیگ برتر انگلیس و جدول رده بندی تا هفته 25 با صدرنشینی لیورپول

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی