مهم‌ترین بازی هفته نوزدهم لیگ برتر ایران با تساوی پرسپولیس و استقلال در دربی ۹۲ به پایان رسید و همچنین تراکتور هم در خانه گل‌گهر سیرجان مقابل این تیم متوقف شد.

هفته نوزدهم لیگ برتر ایران با دیدار فولاد و شهر خودرو در اهواز آغاز شد. شاگردان نکونام همانند بازی رفت تیم موفق مشهدی را شکست دادند و این بار در کنار پریرا، فرشاد فرجی بازیکن حریف هم برای فولاد گلزنی کرد، تا نتیجه در اهواز ۲-۰ بسود میزبان به پایان برسد.

اما بدون شک مهم‌ترین بازی هفته بین استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۲ یا ۹۱ برگزار شد. در این بازی زیبا و پرگل استقلال دو بار با گل‌های ارسلان مطهری پیش افتاد، اما هر دو بار نتوانست برتری خود را حفظ کند و نهایتا پرسپولیس با دو گل علیپور و بشار رسن بازی را ۲-۲ به تساوی کشاند.

سپاهان دیگر مدعی قهرمانی  هم در مسجد سلیمان میهمان نفت این شهر بود و تلاش این تیم برای پیروزی به نتیجه نرسید و با تساوی بدون گل بهترین فرصت را برای نزدیک شدن به پرسپولیس در صدر جدول از دست داد.

در آخرین روز هفته نوزدهم لیگ برتر ایران، ابتدا ماشین‌سازی تبریز و پیکان ۲-۲ مساوی شدند، سایپا نیز در تهران مقابل پارس جنوبی به تساوی ۱-۱ رضایت داد و شاهین بوشهر به دومین برد متوالی خود دست یافت و ۲-۱ نساجی را از پیش رو برداشت.

صنعت نفت آبادان که با شروع نیم فصل دوم شرایط خوبی را سپری نمی‌کند، در اصفان با تک گل دارکو بیدوف از ذوب‌آهن اصفهان شکست خورد.

آخرین بازی هفته نیز در سیرجان و بین گل‌گهر و تراکتور برگزار شد. تراکتور در حالی که اکثر دقایق بازی تیم برتر میدان بود، ابتدا دقیقه ۷۷ با گل منشا عقب افتاد. اما با حملات همه جانبه دقیقه ۸۸ با شوت محکم ایمانی بازی را مساوی کرد.

 

لیگ برتر ایران و جدول رده بندی تا هفته نوزدهم

 

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی