لیگ برتر ایران در هفته ۲۸ تحت شعاع جشن قهرمانی پرسپولیس قرار داشت، اما قبل از آن استقلال و تراکتور مقابل حریفانشان متوقف شدند و سپاهان نیز در برابر نساجی شکست خورد.

در هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران که در روزهای پنج شنبه، جمعه و دوشنبه از ۱۶ مرداد تا ۲۰ مرداد برگزار شد، با دیدار شهر خودرو و استقلال در مشهد آغاز شد.

طی این دیدار پر گل و جذاب که با تساوی ۲-۲ به پایان رسید، شهر خودرو ابتدا با گل حسین مهربان در دقیقه ۳۵ پیش افتاد. اما استقلال در نیمه دوم نتنها با گل ارسلان مطهری در دقیقه ۵۵ بازی را به تساوی کشاند، بلکه دقیقه ۷۰ با گل دیاباته از روی نقطه پنالتی برتری را هم از آن خود کرده بود.

اما شهر خودرو با فشار زیادی که به حریف وارد کرد با ضربه ایستگاهی دیدنی خلعتبری در دقیقه ۷۴ بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه سپاهان با گل دیدنی محمد میری در دقیقه ۷ از نساجی مازندران شکست خورد تا با روحیه‌ای نچندان مناسب به مصاف استقلال در نیمه نهایی جام حذفی برود.

در اینجا بخوانید:

پرسپولیس نیز در شبی که قرار بود جام قهرمانی نوزدهمین دوره لیگ برتر را بالای سر ببرد، میزبان ذوب آهن بود و انگیزه کافی را برای این مسابقه نشان نمی‌داد.

در نهایت تلاش دو تیم فقط یک گل همراه داشت و آن را هم وحید محمدزاده دقیقه ۲۵ برای ذوب آهن به ثمر رساند. در پایان این دیدار پرسپولیس برای چهارمین بار پیاپی جام قهرمانی لیگ برتر را توسط سید جلال حسینی بالای سر برد.

اما در روز آخر هفته ۲۸ لیگ برتر ایران ماشین سازی تبریز و پارس جنوبی جم به تساوی ۱-۱ رضایت دادند، فولاد و سایپا بدون گل مساوی شدند و پیکان با تک گل دقیقه ۵۱ جلال الدین علی محمدی صنعت نفت آبادان را شکست داد.

همچنین گل گهر سیرجان در مسجد سلیمان با نتیجه ۳ بر ۲ نفت این شهر را شکست داد تا همچنان امیدوار به باقی ماندن در لیگ برتر باشد. تراکتور نیز در بوشهر میهمان شهردار این شهر بود و با تساوی بدون گل متوقف شد تا از سهمیه آسیایی دورتر شود.

 

لیگ برتر ایران و جدول رده بندی تا هفته 28

 

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز