لیگ برتر بیستم در آغاز نیم فصل دوم که قرار بود از هفته آینده برگزار شود یک هفته به تعویق افتاد تا تیم های لیگ برتری از جمله تراکتور ، پرسپولیس و استقلال فرصت کافی برای استراحت داشته باشند.

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار بود در ابتدای فروردین ماه تیم ملی ایران دو دیدار از مقدماتی جام جهانی را برگزار کند، اما با توجه به آغاز پیک جدید کرونا و همچنین شیوع کرونای انگلیسی و محدودیت های ورود و خروج کشورها، AFC اعلام کرد این بازی ها در فروردین لغو شده و احتمالا در خرداد به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

از این رو و با توجه به تغییر برنامه های آماده سازی تیم ملی ایران، سازمان لیگ برنامه آغاز نیم فصل دوم را که قرار بود از هفته آینده باشد به تعویق انداخت.

سازمان لیگ اعلام کرد که به منظور دادن فرصت بیش‌تر به تیم ها برای استراحت و بازسازی خود برنامه نیم فصل دوم و هفته های ۱۶ تا ۱۸ لیگ برتر بیستم را با یک هفته تاخیر در نظر گرفته است.

در اینجا بخوانید:

  • لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و زمان آغاز بازی های پرسپولیس استقلال تراکتور و فولاد

این در حالی است که با توجه به برنامه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ که در مرحله گروهی از ۲۵ فروردین آغاز می شود و چهار تیم ایرانی (در صورت پیروزی فولاد خوزستان مقابل العین) باید در این مسابقات شرکت کنند، همچنان تعطیلات نیم فصل در فروردین در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب که پس از برگزاری هفته ۱۸ لیگ، تیم ها وارد تعطیلات نیم فصل خواهند شد که از اواخر اسفند خواهد بود و تا پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که تا ۱۰ اردیبهشت است، این تعطیلی ادامه دارد.

البته هنوز سازمان لیگ برنامه هفته نوزدهم به بعد را مشخص نکرده است و باید منتظر ماند و دید که تیم های آسیایی تراکتور ، پرسپولیس و استقلال چه برنامه ای در ادامه لیگ برتر بیستم خواهند داشت.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز