برنامه دو هفته ابتدایی لیگ برتر فوتبال ایران در دوره نوزدهم از سوی سازمان لیگ اعلام و مشخص شد که بازی افتتاحیه بین پرسپولیس و پارس جنوبی روز پنج‌شنبه ۳۱ مرداد و ساعت ۱۹:۱۰ می‌باشد.

با توجه به آماده شدن شش ورزشگاه از نظر زیرساخت‌های استاندارد امنیتی و برگزاری بازی‌های لیگ برتر، کمیته مسابقات سازمان لیگ برنامه دو هفته اول لیگ نوزدهم را اعلام کرد که به قرار ذیل است.

در هفته اول و روز پنج‌شنبه ۳۱ مرداد، پرسپولیس و پارس جنوبی جم در بازی افتتاحیه از ساعت ۱۹:۱۰ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم خواهند رفت. همچنین در این روز گل‌گهر سیرجان در ورزشگاه امام علی سیرجان از ساعت ۱۹:۴۵ به دیدار نساجی مازندران می‌رود.

همچنین مکان دو دیدار نفت مسجد سلیمان – تراکتورسازی و ذوب‌آهن – سایپا که از ساعت ۲۰:۱۵ پنج‌شنبه ۳۱ مرداد آغاز می‌شوند، بدلیل آماده نبودن ورزشگاه‌های مسجد سلیمان و فولادشهر اصفهان هنوز مشخص نیست و بعدا اعلام خواهد شد.

اما در روز جمعه اول شهریور نیز استقلال – ماشین‌سازی تبریز ساعت ۱۸ در ورزشگاه بنیان دیزل و پیکان – شهر خودرو مشهد ساعت ۱۹:۱۰ در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار می‌شوند.

شاهین بوشهر – سپاهان و فولاد – صنعت نفت آبادان از ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه روز اول شهریور به دیدار هم می‌روند که این بازی‌ها نیز هنوز مکان مشخصی برای آن‌ها اعلام نشده است.

 

برنامه هفته دوم لیگ نوزدهم

 

طبق اعلام سازمان لیگ هفته دوم لیگ نوزدهم از روز پنج‌شنبه ۷ شهریور آغاز می‌شود که در آن استقلال تهران از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان است.

همچنین شهر خودرو مشهد – شاهین بوشهر ساعت ۱۸:۳۰، سپاهان – ماشین‌سازی تبریز ساعت ۲۰ و صنعت نفت آبادان – نفت مسجد سلیمان ساعت ۲۰:۱۵ دیدارهایی هستند که ورزشگاه میزبان آن‌ها بخاطر آماده نبودن ورزشگاه‌های مشهد، نقش جهان و آبادان مشخص نیست.

چهار دیدار دیگر این هفته نیز روز جمعه ۸ شهریور برگزار می‌شوند که در این روز و در مهم‌ترین بازی هفته تراکتورسازی از ساعت ۱۷:۴۵ در ورزشگاه یادگار امام تبریز میزبان پرسپولیس است.

در دیگر دیدار روز جمعه هشتم شهریور نساجی مازندران در ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر از ساعت ۲۰ میزبان پیکان تهران خواهد بود.

بازی‌های سایپا – گل‌گهر سیرجان ساعت ۱۹ و پارس جنوبی جم – ذوب‌آهن ساعت ۲۰ با توجه به آماده نشدن ورزشگاه‌های تیم‌های میزبان دارای مکان مشخصی نیستند و در روزهای آینده ورزشگاه میزبان آن‌ها معرفی می‌شود.

از طرفی روابط عمومی سازمان لیگ اعلام کرده که هنوز ورزشگاه خانگی ۹ باشگاه از ۱۵ باشگاه حاضر در لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران آمادگی لازم برای میزبانی را ندارند و به این باشگاه‌ها تا ساعت ۱۲ روز ۲۶ مرداد فرصت داده خواهد شد که ورزشگاه دارای استاندارد مشخص شده را به سازمان لیگ معرفی کنند.

در غیر این صورت بازی خانگی آن‌ها در دو هفته ابتدایی، بدون تماشاگر در ورزشگاهی که سازمان لیگ مشخص می‌کند برگزار می‌شود. برنامه کامل مسابقات لیگ برتر را می‌توانید در اینجا داشته باشید.