هفته اول لیگ برتر نوزدهم در روز دوم با شکست استقلال، فولاد و پیکان و همچنین پیروزی شهر خودرو پیگیری شد.

دیروز بعد از ظهر و در اولین بازی روز دوم، استقلال با گل لحظات پایانی اتابک زارعی مقابل ماشین‌سازی تبریز با نتیجه ۱ بر ۰ شکست خورد تا اولین شگفتی لیگ نوزدهم رقم خورده باشد.

اما در دیگر دیدار دیروز، شهر خودرو مشهد در ورزشگاه شهر قدس میهمان تیم پیکان بود. و از همان ابتدای بازی حملات خود را آغاز کرد و با افزایش فشار بر تیم تهرانی در دقیقه ۲۴ توسط یونس شاکری به گل رسید.

این گل روی حرکت و ارسال محمدی‌مهر و ضربه سر دیدنی یونس شاکری حاصل شد. این پایان کار نبود و تیم مشهدی با هدایت یحی گل‌محمدی به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۳۸ با ضربه دقیق روح‌الله باقری به گل دوم رسید تا کار پیکان را در همان نیمه اول به اتمام برساند.

شهر خودرو نیمه دوم را به اداره بازی گذراند و به پیکان اجازه خودنمایی نداد تا با نتیجه ۲ بر ۰ مقابل این تیم به پیروزی رسیده و بازی اول را با برد آغاز کند.

 

فولاد و اولین شکست با نکونام

 

در دیگر بازی این روز فولاد خوزستان در ورزشگاه خانگی خود میزبان صنعت نفت آبادان بود. فولاد در این بازی نیمه اول را بطور کامل در اختیار داشت و فرصت‌های زیادی را توسط لوسیانو پریرا از دست داد.

در نیمه دوم و در دقیقه ۵۲ روی دفع اشتباه مدافعین فولاد این صنعت نفت آبادان بود که با شوت تماشایی عقیل کعبی به گل برتری رسیده و میزبان خود را غافلگیر کرد.

پس از این گل فولاد برای جبران نتیجه دست به حملات پی در پی و انتحاری زد و در نتیجه آن با ضد حملات خطرناک صنعت نفت رو به رو شد تا بازی شکل جذابی به خود بگیرد.

در نهایت دو تیم در گل گردن فرصت‌های خود ناکام ماندند تا صنعت نفت در اولین بازی خود در لیگ برتر نوزدهم  و با هدایت اسکوچیچ تیم تحت هدایت نکونام یعنی فولاد را با تک گل کعبی شکست دهد.

شکست استقلال و فولاد مقابل ماشین‌سازی تبریز و صنعت نفت آبادان باعث شد که نتایج شگفتی‌سازی در روز دوم لیگ برتر در فصل جدید بوجود آمده و از همان ابتدا این رقابت‌ها را هیجان‌انگیز کند.

 

لیگ برتر نوزدهم در هفته اول و بازی فولاد و صنعت نفت آبادان

فولاد و صنعت نفت آبادان

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی اینجا