در طول تاریخ لیگ قهرمانان آسیا تا سال ۲۰۲۰ تیم‌های ایرانی از جمله پرسپولیس و استقلال سال‌های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌اند و حالا این مسابقات مهم آسیایی سوژه دوشنبه کوئیز رافان نیوز شده است.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در اوج هیجان و رقابت است و تیم‌های غرب آسیا در قطر بصورت مجتمع بازی‌های خود را برگزار می‌کنند.

تیم‌های ایرانی شهر خودرو، سپاهان، استقلال و پرسپولیس نیز در بحبوحه مسابقات هستند و از این رو دوشنبه کوئیز رافان نیوز شانزدهمین آزمون خود را به لیگ قهرمانان آسیا در طول تاریخ برگزاری آن اختصاص داده است.

شهر خودرو با فقط یک امتیاز شانسی برای صعود از گروه بسیار مشکل دوم لیگ قهرمانان ندارد و سپاهان که دو بازی اخیر خود مقابل النصر عربستان را واگذار کرده از شانس بسیار اندکی برای صعود از مرحله گروهی برخوردار است.

با این حال سرخابی‌های پایتخت هنوز از شانس خوبی برخوردار هستند و می‌توانند با پیروزی در بازی‌های باقیمانده راهی مرحله حذفی شوند.

در اینجا حل کنید:

بطور کلی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا توفیق چندانی نداشته‌اند و آخرین قهرمانی یک تیم ایرانی که توسط پاس تهران بدست آمد، ۲۷ سال پیش رخ داد.

در این بین اما تیم‌های کره‌ای با شش قهرمانی پیشتاز هستند و از منطقه غرب نیز الهلال عربستان را باید در زمره پر افتخارترین تیم این مسابقات نامید.

از طرفی تاریخ جام باشگاه‌های آسیا با حوادث مختلفی همراه بوده است. از تعلیق چند ساله تا قهرمانی تیم‌های گمنامی از شرق آسیا همگی جزء رخدادهای این مسابقات به شمار می‌رود.

اما در بین تیم‌های ایرانی سپاهان اصفهان در دو دهه اخیر حضور پرتعدادی در آسیا داشته و با یک بار حضور در فینال عملکرد قابل توجهی نسبت به سایر تیم‌ها به جا گذاشته است.

هر چند که تیم‌های ذوب‌آهن استقلال و پرسپولیس نیز بدون افتخار نبوده‌اند و مخصوصا در سال‌های اخیر سرخابی‌های پایتخت همواره در آسیا پای ثابت تیم‌های ایرانی بوده‌اند.

دوشنبه کوئیز ۱۶ به سوالاتی از لیگ قهرمانان آسیا در طول تاریخ و با محوریت تیم‌های ایرانی اختصاص دارد و شما می‌توانید با پاسخ به این سوالات دانش و سرعت عمل خود را محک بزنید.

کوئیز ۱۶

لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ در جریان است و با توجه به اینکه تیم‌های ایرانی سپاهان، شهرخودرو، استقلال و پرسپولیس در بحبوحه این مسابقات هستند، دوشنبه کوئیز ۱۶ رافان نیوز به تاریخ این بازی‌ها اختصاص پیدا کرده است.

سوالاتی پیرامون جام باشگاه‌های آسیا از بدو تاسیس تا تغییر فرمت آن و همچنین تغییر نام همگی در این کوئیز آورده شده است.

البته آمار و ارقام تیم‌های ایرانی در طول ادوار مختلف این بازی‌ها محوریت اصلی سوالات را تشکیل می‌دهد. برای حفظ جنبه مسابقه‌ای آن و همچنین آمادگی و آشنایی بیش‌تر برای آزمون‌های جایزه‌ای آینده هر کاربر فقط می‌تواند یک بار در آن شرکت کند و این هم باید در نظر گرفته شود که زمان پاسخگویی به سوالات محاسبه شده و تاثیر قابل توجهی در رتبه‌های برتر دارد.

موفق باشید

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا