ذوب‌آهن با شکست ۴ بر ۳ در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاتحاد عربستان از مسابقات حذف شد و به کار خود در مرحله اول حذفی پایان داد.

تیم‌های ذوب‌آهن و الاتحاد در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و در دوحه قطر به مصاف هم رفتند. ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی با ارزیابی دو تیم از یکدیگر سپری شد.

در ادامه ذوب‌آهن چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کرد. ولی از اواسط نیمه اول الاتحاد جریان بازی را در اختیار گرفت و چند حمله خطرناک را روی دروازه ذوب‌آهن ایجاد کرد که هر بار با واکنش خوب صادقی و با خوش‌شانسی مدافعین ذوب‌آهن حملات تیم عربستانی به نتیجه نرسید.

در حالی که نیمه اول رو به پایان بود و وقت تلف شده این نیمه آغاز شده بود، روی پاس عمقی کارلوس ویلانوئوا، امیلیانو وکیو برای الاتحاد گل زد. و دو تیم کار خود را در نیمه اول با برتری ۱ بر ۰ الاتحاد به پایان رساندند.

 

نیمه دوم ذوب‌آهن و الاتحاد

 

اما با شروع نیمه دوم ذوب‌آهن سعی در جبران گل خورده داشت و خیلی زود با گل به خودی مدافع حریف در دقیقه ۵۳ به گل تساوی رسید. اما یک دقیقه بعد و روی یک حرکت عمقی و با اشتباه بزرگ صادقی دروازه‌بان ذوب‌آهن الاتحاد دوباره پیش افتاد.

پس از این گل بازیکنان ذوب‌آهن تمرکز خود را از دست داده و بازی از هم گسیخته‌ای را به نمایش گذاشتند تا تیم حریف این فرصت را داشته باشد که دو گل دیگر نیز در دقایق ۶۴ و ۷۰ توسط رومارینهو به ثمر برساند.

در ادامه بازیکنان ذوب‌آهن که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند تا اندکی از سنگینی این شکست کم کنند. ذوب‌آهن در دقیقه ۷۲ توسط ضربه سر هادی محمدی به گل دوم رسید.

حملات ذوب‌آهن ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه ۸۳ یکی دیگر از گل‌ها را جبران کرد. گل سوم ذوب‌آهن روی ریباند ضربه علیرضا چراغعلی و توسط کریستانوس به ثمر رسید.

با وجود ادامه تلاش‌های ذوب‌آهن برای جبران نتیجه اما این دیدار با شکست ۴ بر ۳ ذوب‌آهن مقابل الاتحاد و حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید تا تنها نماینده باقیمانده ایران نیز در مرحله‌ی یک هشتم نهایی از دور رقابت‌ها کنار برود.

 

لیگ قهرمانان آسیا و بازی برگشت ذوب آهن و الاتحاد

بازی برگشت ذوب آهن و الاتحاد

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان‌نیوز در اینجا