لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و حذف الهلال و بازگشت استقلال در حالی به یک شایعه بزرگ تبدیل شده است که نیکولو شیرا خبرنگار ایتالیایی با یک توئیت و اعلام ورود فیفا به تخلفات تیم عربستانی به آن دامن زده است.

دوشنبه هفته گذشته ۲۲ شهریور بود که استقلال با وجود نمایشی تحسین برانگیز و شایسته مقابل الهلال عربستان با دو گل شکست خورد و با مسابقات وداع تلخی داشت.

آن هم در شرایطی که مشکلات و اختلافات داخلی عملا عرصه را بر این تیم تنگ کرده بود.

پس از این مسابقه و همچنین با برگزاری قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد که این بار پرسپولیس مقابل الهلال قرار گرفتند.

از دیروز و پس از توئیت نیکولو شیرا خبرنگار ایتالیایی پیرامون تخلفات باشگاه عربستانی در مورد قرارداد با سباستین جووینکو ایتالیایی و ورود فیفا به این نهاد احتمال حذف الهلال از بازی های فصل جاری لیگ قهرمانان قوت گرفت.

اما در صورت حذف الهلال از مسابقات جایگزین آن چه خواهد بود، آیا تیم حذف شده مرحله قبل که استقلال باشد جایگزین آن می‌شود.

در اینجا بخوانید:

البته در صورتی که تا قبل از برگزاری مرحله یک چهارم نهایی که قرار است ۲۴ مهر ماه در عربستان برگزار شود، فیفا حکمی در خصوص کنار گذاشتن الهلال صادر کند، احتمالا AFC استقلال را جایگزین این تیم خواهد کرد.

در حال که طبق ادعای شیرا فیفا به تازگی تحقیقات خود را در مورد تخلفات الهلال آغاز کرده و تا این فرایند به مرحله صدور حکم برسد، قطعا چند ماه و یا حتی یک سالی زمان خواهد برد.

بنابراین تا آن زمان بدون شک قهرمان لیگ قهرمانان آسیا نیز مشخص شده است، از طرفی این را هم باید به مسئله اضافه کرد که طبیعتا الهلال هم حق اعتراض دارد حتی اگر اعتراضش رد شود، بدون شک پرونده را به کمیته استیناف و پس از آن به دادگاه CAS خواهد برد.

این موضوعات نشان می دهد که در خوشبینانه ترین حالت ممکن الهلال پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ با حکم محرومیت فیفا مواجه خواهد شد و هواداران استقلال نباید امیدی به بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.

این در حالی است که باید به این موضوع هم اشاره کرد که اخراج از آسیا سختگیرانه ترین حکم فیفا در این پرونده خواهد بود و بعید است که چنین حکمی صادر شود، آن هم با وجود دلارهای بی حساب سعودی ها !

به نظر این توئیت نیکولو شیرا بیش تر به ماهی گیری از آب های گل آلود شبیه باشد تا یک خبر مهم و واقعی …

نیکولو شیرا و خبر حذف الهلال از لیگ قهرمانان آسیا