لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در مرحله یک هشتم نهایی با حضور تراکتور ، پرسپولیس و استقلال همراه خواهد شد، چرا که نتایج دور گروهی تیم های منطقه غرب صعود سه تیم ایرانی را در پی داشت.

بامداد امروز پرونده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب به پایان رسید و همه ۸ تیم صعود کننده مشخص و حریفان خود را شناختند.

لازم به ذکر است که در گروه A، الهلال و استقلال تاجیکستان اول و دوم شدند و در گروه B، شارجه امارات و تراکتور ایران صعود کردند.

همچنین در گروه C، استقلال به تنهایی به عنوان تیم اول بالا آمد و در گروه D، النصر عربستان صعود کرد.

در گروه E نیز، پرسپولیس و الوحده امارات به عنوان تیم‌های اول و دوم راهی مرحله حذفی شدند.

با توجه به چارچوبی که از قبل از آغاز مسابقات تعریف شده بود، بازی های منطقه غرب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شرح ذیل است:

استقلال تاجیکستان – پرسپولیس ایران

استقلال ایران – الهلال عربستان

تراکتور ایران – النصر عربستان

شارجه امارات – الوحده امارات

در اینجا بخوانید:

بنابراین در اولین دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا استقلال باید با تیم قدرتمند الهلال عربستان رو به رو شود، تراکتور نیز به مصاف النصر عربستان برود و پرسپولیس هم با استقلال تاجیکستان مصاف دهد.

در حالی که قبل از آغاز مسابقات از برگزاری مراحل حذفی به صورت رفت و برگشت صحبت به میان آمده بود، اما به نظر می رسد که تا فینال شاهد شاهد برگزاری مسابقات به صورت رفت و برگشت نباشیم.

حتی احتمال برگزاری تمامی مسابقات مراحل حذفی به صورت متمرکز و فشرده هم وجود دارد که البته بسته به شرایط اپیدمی کرونا خواهد بود.

با این حال فعلا ۲۲ و ۲۳ شهریور بعنوان زمان برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ اعلام شده است.

به امید موفقیت هر سه نماینده ایران در بازی های پیش رو در آسیا و قهرمانی یکی از این سه تیم که باعث افتخار مردم ایران خواهد شد.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز