لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب از ۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت با حضور پرسپولیس استقلال تراکتور و فولاد احتمالا در کشور قطر برگزار خواهد شد.

پس از اینکه دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا در قطر بصورت متمرکز دنبال شد و به پایان رسید و پرسپولیس در عین شایستگی در فینال مغلوب اولسان هیوندای شد، AFC حالا برنامه فصل جدید این مسابقات را نیز اعلام کرده است.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا فصل جدید لیگ قهرمانان از ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ کلید خواهد خورد و در مجموع بازی های مناطق غرب و شرق تا ۱۷ شهریور ادامه خواهد داشت.

طبق این برنامه ریزی مرحله گروهی مسابقات غرب آسیا از ۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت و مسابقات شرق نیز از اول اردیبهشت تا ۱۷ آن برگزار می شود.

نکته قابل توجه برنامه ریزی بازی های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بر خلاف فصل گذشته فاصله یک هفته ای مسابقات مناطق غرب و شرق است و همچنین مشخص نبودن برنامه مراحل حذفی نیز در نوع خود جالب می باشد.

در اینجا بخوانید:

کنفدراسیون فوتبال آسیا در اطلاعیه خود در مورد فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که با حضور قطعی تیم های پرسپولیس و تراکتور و احتمالی استقلال و فولاد از ایران خواهد بود، اعلام کرده که پس از پایان مرحله گروهی درباره مرحله حذفی مسابقات هم تصمیم گیری خواهد شد.

از طرفی در حالی که بازی ها بصورت متمرکز برگزار می شود و کشور قطر شانس اصلی میزبانی از مسابقات است، اما با اصرار اسپانسرها ممکن است که تیم ها بصورت رفت و برگشت با هم رقابت کنند.

بنابراین در صورت قطعی شدن این پیشنهاد تیم های ایرانی پرسپولیس استقلال تراکتور و فولاد خوزستان رقابت سخت و فشرده ای در مرحله گروهی خواهند داشت و در ظرف دو هفته باید ۶ بازی انجام دهند که بسیار سنگین خواهد بود.

به امید موفقیت تیم های ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ ، که زمان و فرمت آن برگزاری لیگ برتر بیستم را هم با چالش های اساسی رو به رو خواهد کرد.

چرا که سازمان لیگ یا باید مسابقات لیگ برتر را به حالت تعلیق درآورد تا مسابقات آسیایی ها به پایان برسد و یا اینکه بازی ها را بدون آن ها ادامه بدهد که در این صورت هم سایر تیم ها اعتراض کرده و بازی ها نظم خود را از دست خواهد داد.

احتمالا پایان لیگ برتر بیستم همچون دوره قبل به اواخر تابستان کشیده خواهد شد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا