لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در شرایطی از ۲۵ فروردین مرحله گروهی خود را آغاز می کند که تیم های ایرانی از پرسپولیس و استقلال تا تراکتور و فولاد خوزستان سعی می کنند حضوری قدرتمند در این مسابقات داشته باشند.

لیگ قهرمانان آسیا پس از نایب قهرمانی پرسپولیس در فصل گذشته، چند روزی است که با مرحله پلی آف وارد فصل جدید شده است.

تنها بازی باقیمانده از مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ دیدار فولاد خوزستان و العین امارات بود که باید در اهواز برگزار می شد، اما به دلیل وضعیت قرمز کرونایی این شهر AFC تصمیم گرفت آن را در عربستان برگزار کند و این دیدار فردا ۲۱ فروردین و از ساعت ۲۰:۲۰ آغاز می شود تا آخرین تیم حاضر در گروه چهارم مشخص شود.

اما در مرحله گروهی منطقه غرب آسیا که از چهارشنبه ۲۵ فروردین آغاز می شود پرسپولیس از ساعت ۱۹ به وقت تهران اولین تیم ایرانی است که باید با الوحده امارات رو به رو شود.

در همین روز و حدود ۳۰ دقیقه دیرتر، تراکتور به عنوان دومین تیم ایرانی کار خود را با دیدار مقابل پاختاکور ازبکستان آغاز می کند.

استقلال و فولاد (در صورت صعود) نیز با توجه به اینکه در عربستان بازی خواهند داشت، در نیمه های شب و بامداد باید با حریفان سرسخت خود رقابت کنند.

استقلال ۴۵ دقیقه بامداد جمعه ۲۷ فروردین باید به مصاف الاهلی عربستان برود و فولاد نیز اگر موفق به شکست العین شد، در همین حوالی به میدان خواهد رفت.

نگاهی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱

از بین نمایندگان ایران پرسپولیس با توجه به عملکرد فصل قبل خود قرعه آسان تری در اختیار دارد و البته به لطف هوشمندی کادرفنی و مدیریت جوان خود با آمادگی کامل و ابزار قابل قبولی پا به این مسابقات می گذارد.

هر چند که بزرگ ترین نگرانی هواداران سرخ در این مسابقات، آمار موقعیت های از دست رفته مهاجمان پرسپولیس در روزهای اخیر است و باید دید یحیی گل محمدی در روزهای باقیمانده تا آغاز مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ می تواند این نقیصه بزرگ را برطرف کند یا خیر؟

استقلال دیگر نماینده ایران است که با تغییر کادر فنی و حضور فرهاد مجیدی و فراز کمالوند سعی کرده با نگرشی قوی و آمادگی کامل پا به این مسابقات بگذارد.

هر چند که آمار بازیکنان کرونایی استقلال در روزهای نزدیک به سفر به عربستان باعث نگرانی هواداران و مدیریت آبی ها شده است و احتمالا تا آغاز دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا مشکلی در این خصوص نخواهند داشت.

تراکتور نیز که با استخدام رسول خطیبی سعی کرده نگرانی هوادارانش از نیمکت خود را برطرف کند، دنبال دفاع از اعتبار خود است و کار سختی در مقابل حریفان سرسختی چون پاختاکور، شارجه امارات و نیروی هوایی عراق دارد.

با این حال تراکتور اگر ستاره های خود را در روز خوبشان داشته باشد، نسبت به حریفانش در لیگ قهرمانان آسیا چیز کم تری ندارد. البته باید از عملکرد تیمی خود در بازی های لیگ برتر فاصله زیادی داشته باشد.

فولاد خوزستان و عبور از پلی آف

فولاد خوزستان هم با جواد نکونام همواره نشان داده است که تیم سرسختی برای حریفان بزرگ به شمار می رود. با این حال اگر از پس العین امارات برآمد، مقابل النصر عربستان، الاسد قطر و تا حدودی الوحدت اردن کار بسیار سختی خواهد داشت.

به امید پیروزی فولاد در بازی فردا مقابل العین و همچنین موفقیت این تیم و دیگر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و در این شرایط سخت کرونایی …

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز