حذف ناباورانه پورتو در مقابل کراسنودار روسیه و سلتیک مقابل کلوژ و صعود آژاکس از حوادث شب گذشته مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا بود.

در دور سوم مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا تیم‌های نامداری چون سلتیک، پورتو و آژاکس حضور داشتند که در دو بازی رفت برگشت مقابل حریفانشان سعی داشتند خود را ابتدا به مرحله پلی‌آف و سپس به دور گروهی برسانند.

در مهم‌ترین بازی این مرحله تیم فوتبال آژاکس هلند که در نیمه‌نهایی فصل قبل مسابقات حضور داشت و در حالی که تیم اول هلند محسوب می‌شود و قهرمان لیگ هلند در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ بوده، با حضور در دور سوم مقدماتی مقابل پائوک یونان قرار گرفت.

آژاکس بازی رفت را در هفته گذشته به میزبانی تیم یونانی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رساند و در بازی برگشت در یک دیدار سخت و نزدیک پائوک را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد تا در مجموع با پیروزی ۵ بر ۴ به مرحله پی‌آف برسد.

در دیگر دیدار مهم دور سوم لیگ قهرمانان اروپا پورتو که در سال ۲۰۰۴ با مورینیو توانسته بود عنوان قهرمانی را کسب کند، با وجود برد ۱ بر ۰ در روسیه مقابل کراسنودار، اما در خانه با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و بدست این تیم گمنام روسیه‌ای حذف شد.

همچنین در دیگر بازی این مرحله سلتیک اسکاتلند در خانه مقابل کلوژ شکست خورد تا علاوه بر دیناموکیف اکراین و بازل سوئیس دیگر حذف شده بزرگ مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا باشد.

تیم‌های دیناموزاگرب کرواسی، بروژ بلژیک، لاسک و روزنبرگ از دیگر تیم‌های صعود کنند به مرحله بعد بودند.

در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا آژاکس هلند با آپوئل قبرس دیدار خواهد کرد تا تیم حاضر در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل قبل این فرصت را داشته باشد که در فصل جدید نیز حضور داشته باشد.

 

 

 

عکس‌های طنز در اینجا