در اولین روز از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و از گروه ۷ این مسابقات بارسلونا در حضور ۹۰ دقیقه‌ای لیونل مسی فرانس واروژ را شکست داد و یوونتوس هم بدون رونالدو دیناموکیف را در اکراین با نتیجه ۲ بر ۰ پشت سر گذاشت.

لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ خیلی زود و کم‌تر از ۲ ماه پس از لیگ قهرمانان گذشته که با قهرمانی بایرن مونیخ به پایان رسیده بود، دیروز آغاز شد و در مهم‌ترین بازی روز اول منچستریونایتد در فرانسه پاری سن ژرمن را ۲ بر ۱ شکست داد.

اما بازی های گروه ۷ که با حضور بارسلونا و یوونتوس همراه بوده نیز از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. دیشب بارسلونا میزبان فرانس واروژ بود و یوونتوس نیز در اکراین به مصاف دیناموکیف این کشور رفت.

بارسلونا در نیوکمپ با حضور لیونل مسی از فرانس واروژ پذیرایی کرد و خیلی زود نیز بر این تیم مسلط شد.

دقیقه ۱۷ در اولین موقعیت بازی ضربه فنی لیونل مسی با واکنش دروازه‌بان فرانس واروژ راهی به دروازه این تیم پیدا نکرد.

حملات بارسلونا ادامه داشت و این تیم دقیقه ۲۵ صاحب یک ضربه پنالتی شد و لیونل مسی آن را تبدیل به گل اول بازی کرد.

بارسلونا تسلط خود را بر توپ و میدان حفظ کرد و پس از اینکه چند فرصت خوب را توسط فاتی و ترینکائو از دست داد، دقیقه ۴۲ با ارسال دقیق دی یونگ و ضربه تمام کننده آنسو فاتی به گل دوم رسید.

در اینجا بخوانید:

با آغاز نیمه دوم شاگردان کومان باز هم به حملات خود ادامه دادند و دقیقه ۵۲ کوتینیو با پاس فاتی در گوشه سمت چپ محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق گل سوم بارسا را به ثمر رساند.

در ادامه فرانس واروژ هم پیش کشید و با چند حمله دروازه بارسلونا را تهدید کرد. نهایتا دقیقه ۶۸ با خطای پیکه و اخراج او صاحب یک ضربه پنالتی شد که خاراتین آن را تبدیل به گل این تیم کرد.

در حالی که تیم مجارستانی همچنان حمله می‌کرد، این بارسلونا بود که دقیقه ۸۲ روی یک ضد حمله سریع توسط پدری و با پاس عثمان دمبله به گل رسید.

این پایان کار نبود و دقیقه ۸۹ لیونل مسی دمبله را در موقعیت گل قرار داد تا او زننده گل پنجم تیمش باشد.

هر چند بارسلونا می‌توانست گل‌های بیش‌تری هم به ثمر برساند، اما در این امر موفق نبود تا با نتیجه ۵ بر ۱ فرانس واروژ را در آغاز لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شکست دهد.

همچنین در دیگر دیدار گروه ۷ یوونتوس میهمان دیناموکیف بود و در حالی که کریستیانو رونالدو را در اختیار نداشت با دو گل آلوارو موراتا به پیروزی رسید.

مورادا ابتدا دقیقه ۴۶ و در کم‌تر از یک دقیقه از آغاز نیمه دوم در ریباند ضربه کولووسکی گل اول را برای یوونتوس زد.

سپس دقیقه ۸۳ با یک ضربه سر زیبا، ارسال دقیق خوان کوادرادو را تبدیل به گل دوم یوونتوس کرد تا این تیم با هدایت پیرلو اولین بازی خود از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ را با پیروزی پشت سر گذاشته و آماده بازی حساس خود در هفته آینده و مقابل بارسلونا باشد.

یوونتوس دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا 2021 و بدون رونالدو

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا