لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ برای تیم ملی ایران در هفته های پایانی خوب نبود و سعید معروف و یارانش در  مسیر سراشیبی قرار گرفته و دو شکست بد را مقابل فرانسه و لهستان به دست آوردند.

در هفته پایانی لیگ ملت های والیبال در حالی که ایران با هدایت آلکنو سعی کرد بیش‌تر به جوانانش میدان بدهد تا آمادگی لازم برای بازی های حساس المپیک را داشته باشند، در بازی های مهم و بزرگ شکست های بدی را متحمل شد.

آلکنو که پس از دو شکست ابتدایی، چند پیروزی امیدوارکننده را به دست آورده بود، در ادامه با چند شکست بد، نتوانست ملی پوشان ایرانی را برای پیروزی آماده کند.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که تیم ملی والیبال ایران به این مسابقات بیش‌تر به چشم بازی های تدارکاتی نگاه کرد و انصافا هم آلکنو با استفاده از همه بازیکنان، مخصوصا جوان هایی چون بردیا سعادت و جواد کریمی و البته میثم و آرمان صالحی در این مسیر به خوبی عمل کرد، هر چند که نتایج اخیر خوب از آب درنیامد.

در اینجا بخوانید:

در دو روز اخیر تیم ملی والیبال ایران ابتدا مقابل فرانسه در حالی که با تلفیقی از جوانان و با تجربه‌ها به میدان رفته بود، ۳-۰ شکست خورد.

این در حالی است که والیبال ایران شروع خوبی مقابل فرانسه داشت، اما اواخر دست اول با از دست دادن چند امتیاز نهایتا عقب افتاد و ۲۵-۲۱ شکست خورد.

دست دوم هم ایران ۲۵-۲۱ شکست خورد و پس از آن در دست سوم ضعیف تر ظاهر شد و ۲۵-۱۹ نتیجه را واگذار کرد.

دیروز عصر هم که آلکنو به طور کامل تیم دوم و جوان خود را مقابل لهستان فرستاده بود، ایران شکست بدی را تجربه کرد.

والیبال ایران در حالی که سعید معروف را در ترکیب اصلی خود نداشت، در سه دست پیاپی با نتایج ۲۵-۲۰، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۶ مقابل لهستان در لیگ ملت های ۲۰۲۱ شکست بدی را تجربه کرد.