لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ با پیروزی ۳-۰ تیم ملی ایران مقابل بلغارستان در حضور کوتاه سعید معروف و در پایان هفته دوم خود همراه شد.

تیم ملی والیبال ایران این روزها دوباره شور و حرارت را به هواداران این رشته جذاب ورزشی تزریق کرده است.

آلکنو سعی کرده علاوه بر نگاه به پیروزی فرصتی مناسب به تمام بازیکنان خود مخصوصا جوان ها بدهد تا در بازی های حساس و سرنوشت ساز المپیک در مواقع لزوم از آن ها استفاده کند.

شاید هنوز برای بررسی و نتیجه گیری درباره عملکرد آلکنو در تیم ملی ایران زود باشد، اما در همین مدت کوتاه این مربی کارکشته روس نشان داده، پس از ولاسکو، ایران دوباره حلقه مفقوده خود را پیدا کرده است و او همانیست که باید می بود.

دیشب والیبال ایران در حالی مقابل بلغارستان ایستاد که آلکنو تیمی جوان با حضور دو با تجربه به میدان فرستاده بود.

محمدطاهر وادی، سید محمد موسوی، رضا عابدینی، محمدرضا حضرت پور، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت ۱۹ ساله و پشت خط زن خوش آتیه بازیکنان اصلی بازی با بلغارستان بودند.

این بازیکنان که برای اولین بار در کنار هم قرار می گرفتند و تجربه کم ناشی از جوانی نیز بر آن ها سیطره کرده بود، شروع خوبی در بازی نداشتند و حتی ۴-۱ عقب افتادند.

جالب اینکه زمانی که ایران سه امتیاز عقب تر از بلغارستان بود، چهره آلکنو یک چهره عصبانی و ناراحت نشان نمی داد و انگار این ایران بود که پیش است.

چرا که به توانایی بازیکنان جوان خود اطمینان داشت و انگار می دانست به راحتی از پس بلغارستان برخواهند آمد.

در اینجا بخوانید:

همین هم شد و درخشش بی نظیر بردیا سعادت از یک طرف و دفاع عالی روی تور از طرف دیگر باعث شد والیبال ایران نتنها امتیازات را جبران کرده، بلکه با اختلاف از حریف پیش بیافتد.

ایران در دست اول ۲۵-۲۰ بلغارستان را شکست داد و با همان ترکیب سراغ دست دوم رفت.

دست دوم بلغارستان که حالا شناخت خوبی از ستاره جوان ایران یعنی بردیا سعادت بلند قامت پیدا کرده بود، توانست با مهار او پایاپای با ایران پیش برود.

در امتیازات آخر بود که بلغارستان با برتری ۲۱-۱۸ فاصله چندانی با پیروزی در ست دوم نداشت.

آلکنو دست به تعویض زد و سعید معروف و صابر کاظمی را جایگزین وادی و سعادت کرد.

این تعویض جواب داد و ایران با هوشمندی و تجربه بالای سعید معروف در امتیاز ۲۴ به بلغارستان رسید.

پس از آن دو تیم پایاپای پیش رفتند تا اینکه تیم ملی والیبال ایران با دریافت خوب معروف و اسبک میثم صالحی بلغارستان را ۳۳-۳۱ مغلوب کرد.

دست سوم را هم ایران با همان ترکیب جوان و ابتدایی خود آغاز کرد و این بار به خوبی از پس بلغارستان برآمد.

در حالی که جوانان ایران از ابتدا از حریف پیش افتاده بودند و در مقطعی حتی حاشیه امنی برای خود ساخته بودند، در اواخر ست سوم دوباره بلغارستان به ایران نزدیک شد و نتیجه ۲۰-۱۹ برای ایران بود.

آلکنو دوباره سعید معروف و صابر کاظمی را به زمین فرستاد تا این دست و پیروزی در کل مسابقه از دست نرود.

نهایتا ایران دست سوم را هم ۲۵-۲۲ پیروز شد و در مجموع با پیروزی ۳-۰ مقابل بلغارستان هفته دوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا