محرومیت سنگین فرهاد مجیدی از تمامی فعالیت های فوتبالی از سوی کمیته اخلاق فدراسیون اعلام شد تا سرمربی از همراهی استقلال در فصل جاری محروم باشد.

استقلال در سال های اخیر با حواشی متعددی رو به رو بوده است و مخصوصا در فصل گذشته اختلافات داخلی کمر موفقیت این تیم را شکست.

تا جایی که استقلال علاوه بر لیگ برتر، جام حذفی را از دست داد.

حالا اما یک حاشیه جدید برای استقلال به وجود آمده است که به منزله یک شوک بزرگ به آبی های پایتخت محسوب می شود.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد که فرهاد مجیدی سرمربی استقلال از تمامی فعالیت های فوتبالی محروم شده است، محرومیتی سنگین که دلیل آن اظهارات تند و بدون سند درباره مسئولین (احتمالا فوتبال کشور) یاد شده است.

در اینجا بخوانید:

  • تغییرات دوباره در استقلال ؛ جایگزین احمد مددی کیست ؟

یکی از وظایف کمیته اخلاق رسیدگی به مسائل اخلاقی از این دست است و به نظر می رسد که فرهاد مجیدی اگر نتواند با سند و مدرک از خود دفاع کند، باید عطای کار در ایران را برای مدت طولانی به لقایش ببخشد.

از طرفی در پرداختن به موارد فسادزا باید به جنبه عمومی و خصوصی بودن فساد توجه شود و این مورد یکی از وظایف مهم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال است که با تفکیک چنین موضوعاتی به برخورد به آن بپردازد.

چرا که کمیته اخلاق معمولا به مفسده هایی ورود می کند که جنبه خصوصی داشته باشد و این کمیته بهترین مرجع برای رسیدگی به تخلفات خاص است.

حالا استقلال با یک چالش بزرگ در روی نیمکت خود مواجه شده است و باید خیلی سریع وضعیت آن را در آستانه فصل جدید لیگ برتر مشخص کند.

احتمالا اگر مجیدی نتواند حکم کمیته اخلاق را بشکند، مدیران استقلال چاره ای جز انتخاب سرمربی جدید نخواهند داشت.

باید منتظر روزهای آینده ماند و دید سرنوشت فرهاد در فوتبال ایران به کجا خواهد انجامید.