پس از جنجال های مهدی رسول پناه در روزهای اخیر و استعفای اجباری او از مدیریت پرسپولیس ، پیشکسوتان این باشگاه محبوب خواهان مدیرعامل شدن محمد دادکان هستند.

مهدی رسول پناه با وجود تلاش فراوان و پرداخت مطالبات برانکو، حل کردن چند مشکل حقوقی و همچنین فیصله دادن به شکایت های بازیکنان خارجی، اما پس از لیگ قهرمانان آسیا درگیر حواشی خود ساخته شد و چاره‌ای جز ترک پست مدیرعاملی باشگاه را نداشت.

اسفند سال ۹۸ بود که وزارت ورزش بدلیل قرارداد با آنتونی استوکس و حواشی ایجاد شده بدلیل عدم بازگشت او به تمرینات، با محمد حسن انصاری فرد دچار اختلاف شدید شد و به بهانه‌های مختلف او را وادار به استعفا کرد.

انصاری فرد هم که بشدت در تنگنا قرار گرفته بود، چاره‌ای جز استعفا نداشت.

همان زمان بود که مهدی رسول پناه رئیس هیئت مدیره پرسپولیس و فرد مورد اعتماد وزیر ورزش بعنوان سرپرست موقت زمام امور باشگاه پرطرفدار پایتخت را برعهده گرفت.

همه چیز خوب بود و کم کم فراموش شد که سرپرستی رسول پناه موقت بوده و باید تکلیف مدیریت باشگاه بزرگ پرسپولیس مشخص شود.

از همان ابتدا هم مشخص بود یحیی گل محمدی با رسول پناه اختلافات گسترده‌ای دارد و همین اختلافات در مصاحبه سرمربی موفق پرسپولیس مشخص بود.

اما طرفین برای موفقیت پرسپولیس مخصوصا در لیگ قهرمانان آسیا از مواضع خود چشم پوشی کردند و سعی نمودند اختلافات را پنهان کنند.

نتیجه این عمل منطقی و درست، رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا بود، چیزی که دقیقا در استقلال اجرا نشد و نتیجه آن هم مشخص است.

اما پس از رسیدن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا و در بازگشت به تهران بود که اعتراضات بازیکنان سرخ یکی یکی بلند شد و از کادر فنی تا بازیکنان و پیشکسوتان به طرق مختلف به مدیریت رسول پناه معترض بودند و او را مورد انتقاد قرار دادند.

البته یحیی گل محمدی در نقل و انتقالات هم بشدت از رسول پناه ناراضی بود، چرا که نه در حفظ مهره‌های کلیدی موفق عمل کرد و نه بازیکنان اصلی مد نظر سرمربی جذب شدند.

از بین بازیکنان جذب شده تنها میلاد سر لک نفر اصلی لیست گل محمدی در پست خود بود که او هم با وساطت گل محمدی و پرداخت شخصی، رضایت نامه باشگاهش را گرفت.

همه این اعتراضات مهدی رسول پناه را به ستوه آورد تا او که هیچگاه تجربه چنین فضایی را نداشته با رفتاری خارج از عرف و به کار بردن الفاظی نامناسب مخالفان خود را مورد ختاب قرار دهد و زمینه سقوط آزاد خود را فراهم آورد.

صحبت‌های رسول پناه در فضای مجازی بارها دست به دست شده و احتمالا خیلی ها شنیده‌اند، اما جای سوال این است که چرا کسی باید زمام امور بزرگ‌ترین باشگاه ایران به دست گیرد که با کوچک‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین اصول مدیریتی آشنا نیست.

به هر حال پس از افشای صحبت‌های جنجالی رسول پناه در مورد بازیکنان خاص و سرمربی، عملا عمر مدیریتی او در پرسپولیس به پایان رسید تا گمانه زنی‌ها در مورد جانشین او و مدیرعامل بعدی افزایش یابد.

هر چنداز علی رغبتی، نژادفلاح و علیپور بعنوان گزینه‌های وزارت ورزش برای مدیریت پرسپولیس نام برده می‌شود، اما محمد دادکان فرد مورد اعتماد پیشکسوتان باشگاه است و نامه‌های متعددی برای مدیرعاملی او در باشگاه قرمز پایتخت به دست وزیر رسیده است.

چیزی که با توجه به شرایط بحرانی و خاص فعلی هم منطقی و هم درست به نظر می‌رسد، چرا که محمد دادکان در زمان مدیریت فدراسیون فوتبال نشان داد که از قدرت و دانش مدیریتی خوبی برای کنترل افراد تحت امر خود برخوردار است و همچنین توان درآمدزایی برای باشگاه را نیز دارد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا