مرحله حذفی لیگ اروپا ۲۰۲۱ با صعود تیم ها بزرگ و محبوب میلان ، منچستریونایتد و آرسنال همراه شد و آنتورپ نیز با علیرضا بیرانوند شکستی سنگین از گلاسکو رنجرز متحمل شد و از مسابقات کنار رفت.

مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا دیشب به پایان رسید و تیم های راه یافته به مرحله یک هشتم مشخص شدند.

طی این مرحله منچستریونایتد به لطف پیروزی پرگل بازی رفت در زمین رئال سوسیداد در بازی برگشت با ترکیبی از بازیکنان جوان و ذخیره با یک تساوی بدون گل صعود خود را جشن گرفت.

همچنین آرسنال نیز در یک رقابت نزدیک و بسیار سخت بنفیکا را رو به روی خود دید و در حالی که بازی رفت در پرتغال را با تساوی ۲-۲ پشت سر گذاشته بود، در بازی برگشت به کمک درخشش قابل توجه اوبامیانگ که دو گل به ثمر رساند در کنار دیگر گلی که تیرنی زد به پیروزی ۳ بر ۲ در بازی برگشت رسید و مجموعا ۵ بر ۴ به دور یک هشتم صعود کرد.

تیم فوتبال میلان هم که این روزها روی روند نزولی حرکت می کند و از شرایط آرمانی به دور است پس از تساوی ۲-۲ بازی رفت در سن سیرو نیز به تساوی ۱-۱ مقابل ستاره سرخ بلگراد رضایت داد و به لطف گل زده بیش تر در خانه حریف صعود کرد.

اما در دیگر بازی مهم برای ایرانی ها که در آن آنتورپ در شبی که علیرضا بیرانوند را به دلیل دوران نقاهت مصدومیت روی نیمکت داشت، به سختی مقابل گلاسکو رنجرز شکست خورد و در مجموع ۹-۵ تحقیر شد و با لژیونر ایرانی خود با مرحله حذفی لیگ اروپا ۲۰۲۱ خداحافظی کرد.

آرسنال و بنفیکا در لیگ اروپا

منچستریونایتد و سوسیداد در لیگ اروپا 2021