مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و دور یک هشتم منطقه غرب تیم‌های خود را شناخته است، اما نکته چالش برانگیز آن میزبانی تیم های ایرانی از جمله پرسپولیس ، استقلال و تراکتور است که بحث روز AFC به شمار می رود.

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب به پایان رسید و تیم های حاضر در دور یک هشتم نهایی حریفان خود را شناختند.

نکته حائز اهمیت میزبانی ها در مرحله یک هشتم نهایی است و طبق قرعه از پیش تعیین شده، استقلال تنها نماینده ایران است که فرصت میزبانی را دارد و باید از الهلال عربستان پذیرایی کند.

در این بین پرسپولیس باید در تاجیکستان به دیدار استقلال این کشور برود و تراکتور هم میهمان النصر عربستان است.

با توجه به روابط سیاسی ایران و عربستان، AFC در بخش نامه ای از سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که بازی های تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف برگزار خواهد شد.

در اینجا بخوانید:

از طرفی این روزها شرایط تغییر کرده و مذاکرات سیاسی ایران و عربستان بارقه های امید را درباره پایان بحران سیاسی بین دو کشور روشن کرده است.

حالا هنوز مشخص نیست تکلیف میزبانی از بازی های مرحله حذفی یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا چه می شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز رسما تکلیف آن را مشخص نکرده است.

هر چند گمانه زنی های زیادی وجود دارد و حتی یک نشریه عربستانی از برگزاری بازی استقلال و الهلال در تهران خبر داده است، اما بحران جهانی کرونا بهانه خوبی خواهد بود تا AFC فعلا بازی ها را به صورت متمرکز و در یک کشور خاص برگزار کند و این اتفاقی است که بسیار محتمل برای مرحله یک هشتم نهایی خواهد بود.

خبرها از کنفدراسیون فوتبال آسیا نشان می دهد که این نهاد تصمیم گیر فوتبال در آسیا در حال مذاکره با چند کشور برای میزبانی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز است و امارات شانس بیش‌تری برای آن خواهد داشت.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز