دیگو آرماندو مارادونا دیگر درگذشت و در این جهان نیست و دنیای فوتبال را در غم از دست دادن خود فرو برده است تا با واکنش هایی از سراسر جهان در پس این اتفاق مواجه باشیم.

دیگو مارادونا در سال ۱۹۶۰ میلادی در آرژانتین به دنیا آمد و خیلی زود نبوغ خود را در فوتبال برای همگان به نمایش گذاشت.

تا جایی که او در ۱۸ سالگی عضوی از تیم ملی آرژانتین قهرمان جهان در جام جهانی ۱۹۷۸ بود.

کم کم مارادونا به اوج پختگی رسید و آرژانتین را یک تنه در جام جهانی ۱۹۸۶ قهرمان جهان کرد. فوتبال او به حدی بی نظیر بود که او را تمام فوتبال می دانستند.

بازیکنی که در هر جا پا گذاشت، ویرانه ها را آباد می‌کرد و یک تیم قهرمان می‌ساخت. هر چند که زندگی شخصی او با حواشی مختلفی رو به رو بود و در نهایت به دام اعتیاد افتاد، اما حتی پس از دوران فوتبال خود هم مورد توجه همه رسانه های ورزشی و همچنین اهالی فوتبال بود.

در اینجا ببینید:

مارادونا دیشب و در ۶۰ سالگی درگذشت و همین اتفاق غیر منتظره دنیای فوتبال را به شوک بزرگی فرو برد تا جایی که خبر مرگ دیگو به صدر اخبار تمام رسانه های ورزشی دنیا تبدیل شد.

همه افراد مشهور دنیای فوتبال، از زیدان تا مسی و لینه کر انگلیسی همه و همه در ستایش مارادونا قلم زده و یا سخن گفتند.

کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران مرگ مارادونا را از بین رفتن جزئی از فوتبال دانست و علی دایی نیز فوق ستاره فقید آرژانتینی را معجزه فوتبال خواند.

رئیس جمهور آرژانتین به دلیل مرگ مارادونا سه روز عزای عمومی در کشورش اعلام کرد و محل دفن او را هم کاخ ریاست جمهوری مشخص نمود تا بر همگان روشن شود، جهان فوتبال چه شخصیت بزرگی را از دست داده است.

دیگو مارادونا حالا دیگر در بین هواداران فوتبال نیست، اما نمایش های خیره کننده و بی نظیر او تا ابد در یاد ها باقی خواهد ماند، او یک نابغه فوتبال بود که با خود بد کرد و خیلی زود رفت …