در دور دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آمریکای جنوبی بامداد امروز تیم ملی برزیل با هتریک نیمار و برد پرگل ۴ بر ۲ پرو را شکست داد و همچنین شاگردان کارلوس کیروش در تیم کلمبیا با گل دقیقه ۹۱ فالکائو از شکست مقابل شیلی گریختند.

در چارچوب هفته دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آمریکای جنوبی پس از پیروزی نزدیک آرژانتین مقابل بولیوی، دو تیم ملی برزیل و پرو و همچنین شیلی و کلمبیا دو بازی مهم و حساس را برگزار کردند.

برزیل در لیما پایتخت پرو میهمان این تیم بود و خیلی زود در دقیقه ۶ بازی دروازه خود را باز شده دید.

اما پس از آن برزیل بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۲۸ نیمار از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید و نیمه دوم باز هم پرو شروع خوبی داشت و دقیقه ۵۹ با ضربه رناتو تاپیا به گل دوم رسید.

در شبی که شب نیمار بود، باز هم این بازیکن درخشید و پس از آن که ریچالیسون در دقیقه ۶۴ بازی را برای برزیل به تساوی کشاند، دقیقه ۸۳ از روی نقطه پنالتی گل دوم خود را هم به ثمر رساند تا سلسائو بالاخره در این بازی پیش بیافتد.

این پایان کار نبود و ستاره پاری سن ژرمن یک بار دیگر موفق به گلزنی شد. دقیقه ۹۴ نیمار یک بار دیگر گلزنی کرد و با هتریک خود نقش پر رنگی در پیروزی ۴ بر ۲ تیم ملی برزیل مقابل پرو در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر داشت.

در اینجا بخوانید:

اما تیم ملی کلمبیا نیز با هدایت کارلوس کیروش سرمربی سابق ایران در سانتیاگو شیلی میهمان این تیم بود.

در نیمه اول شیلی عملکرد بهتری داشت و در نتیجه آن با دو گل که یکی از آن را آرتور ویدال از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۳۸ و دیگری را الکسیس سانچز با استفاده از اشتباه مدافعین کلمبیا در دقیقه ۴۱ به ثمر رساند، پیش افتاد.

این در حالی بود که کلمبیا اولین گل بازی را در دقیقه ۷ و توسط جفرسون لرما به ثمر رسانده بود.

نیمه دوم شاگردان کارلوس کیروش تلاش زیادی کردند که نتیجه را تغییر دهند. اما موفق نبودند و سرمربی سابق تیم ملی ایران دست به تغییر در ترکیب تیمش زد و دقیقه ۵۱ مورلس و دقیقه ۷۲ رادامل فالکائو را به میدان فرستاد.

تعویض‌های کیروش جواب داد و کلمبیا دقیقه ۹۱ توسط فالکائو به گل تساوی دست یافت و از شکست خارج از خانه فرار کرد.

پس از تساوی ۲-۲ دو تیم ملی کلمبیا و شیلی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کارلوس کیروش به داوری و VAR که در یکی از گل‌های حریف نقش پر رنگی داشت اعتراض کرد و از برخورد متناقض داوران ابراز گلایه نمود.

کارلوس کیروش در تیم ملی کلمبیا و مقابل شیلی در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا