مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا دیشب ادامه یافت و در شبی که تیم ملی آلمان شکست غیرمنتظره ای را تجربه کرده بود، تیم های فرانسه ، انگلیس ، ایتالیا و اسپانیا پیروزی ارزشمندی را به دست آوردند.

بازی های انتخابی جام جهانی در قاره اروپا چند روزی است که آغاز شده است و تیم های مدعی صعود نمایش قابل قبولی از خود ارائه داده اند.

دیشب و در آخرین روز از بازی های فیفا دی فروردین تیم های ملی آلمان، ایتالیا، انگلیس، فرانسه و اسپانیا هر کدام سومین بازی خود در راه صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را نیز انجام دادند.

تیم ملی آلمان دیشب در زمین خود میزبان مقدونیه بود و در عین ناباوری مقابل حریف نچندان قدرتمند خود شکست خورد.

ایلکای گوندوغان دقیقه ۶۳ تک گل ژرمن ها را از روی نقطه پنالتی زد و گوران پاندف دقیقه دوم وقت های تلف شده نیمه اول و سپس الجیف الماس دقیقه ۸۵ گل برتری و پیروزی بخش را برای میهمان به ثمر رساند تا مانشافت در خانه با نتیجه غیرمنتظره ۲-۱ مقابل مقدونیه شکست بخورد.

در اینجا بخوانید:

در گروه سوم نیز تیم ملی ایتالیا در حالی که میهمان لیتوانی بود با دو گل استفانو سنسی دقیقه ۴۷ و چیرو ایموبیله دقیقه ۹۴ از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسید.

اسپانیا در ورزشگاه خانگی سویا میزبان کوزوو بود و با پیروزی ۳-۱ بازی های نچندان خوب خود در روزهای اخیر را تا حدودی جبران کرد.

دنی اولمو دقیقه ۳۴، فران تورس دقیقه ۳۶ و جرارد مورنو دقیقه ۷۵ گل‌های اسپانیا را به ثمر رساندند و بسار حلیمی دقیقه ۷۰ تک گل کوزوو را زد.

اما فرانسه در گروه چهارم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در زمین بوسنی و هرزگوین با تک گل دقیقه ۶۰ گریزمان به پیروزی رسید و تیم ملی انگلیس نیز در گروه نهم در حالی که میزبان لهستان بود این تیم را ۲-۱ شکست داد.

جاکوب مودر دقیقه ۵۸ تک گل لهستان را زد و هری کین دقیقه ۱۹ از روی نقطه پنالتی و هری مگوایر دقیقه ۸۵ گل‌های انگلیس را به ثمر رساندند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا