مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا در سومین شب خود دیشب با پیروزی تیم های ملی آلمان، ایتالیا، انگلیس و اسپانیا همراه بود و زلاتان هم در بازگشت به تیم ملی سوئد یک پاس گل داد.

دیشب و در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا اکثر تیم های مدعی صعود با حریفان خود رقابت داشتند و هر کدام به شکل های مختلف به پیروزی رسیدند.

در یکی از بازی های مهم دیشب تیم ملی انگلیس میهمان آلبانی بود و با دو گل دقیقه ۳۸ هری کین و دقیقه ۶۳ میسون مونت به پیروزی رسید.

همچنین تیم ملی آلمان در زمین رومانی به سختی و با تک گل دقیقه ۱۶ سرج گنابری به پیروزی رسید و ایتالیا هم در حالی که میهمان بلغارستان بود با دو گل دقایق ۴۳ بلوتی از روی نقطه پنالتی و ۸۲ لوکاتلی این تیم را شکست داد.

اما اسپانیا در گرجستان با تیم ملی این کشور رو به رو شد و در حالی که ابتدا با گل دقیقه ۴۳ کویچا کاوارسکیلیا عقب افتاده بود با دو گل دقیقه ۵۶ فران تورس و دقیقه ۹۲ دنی اولمو پیروزی دشوار و نفس گیری را به دست آورد.

در اینجا بخوانید:

سوئد نیز در زمین کوزوو به مصاف این تیم رفت و با سه گل اوگوستینسون، الکساندر ایساک و سباستین لارسن به پیروزی رسید.

نکته جالب توجه این بازی پاس گلی بود که زلاتان ابراهیموویچ در ۳۹ سالگی و در بازگشت خود به تیم ملی در دقیقه ۱۲ به اوگوستینسون داد و باعث شکل‌گیری گل اول سوئدی‌ها شد.

در دیگر بازی های دیشب از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز لهستان با سه گل آندورا را شکست داد، اوکراین و فنلاند به تساوی ۱-۱ رضایت دادند و سوئیس با یک گل لیتوانی را از پیش رو برداشت.

دانمارک با ۸ گل مولداوی را در هم کوبید و تیم ملی فرانسه با دو گل دقیقه ۱۹ عثمان دمبله و دقیقه ۴۴ سرهی مالی بازیکن حریف قزاقستان را در زمین خود شکست داد.

بلژیک نیز در زمین جمهوری چک با تساوی ۱-۱ متوقف شد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا