مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی ۳ بر ۰ تیم ملی ایران مقابل بحرین همراه شد تا مهدی طارمی و دیگر ستاره های دراگان اسکوچیچ شب درخشانی را پشت سر بگذارند.

تیم ملی دیشب در مقابل بحرین قرار گرفت تا با یک پیروزی گام بلندی برای صعود به مرحله بعد بردارد.

شاگردان اسکوچیچ از همان ابتدا بازی را در اختیار داشتند و هر چه از دقایق ابتدایی فاصله می گرفتند، منظم تر و پخته تر بازی می کردند.

در مقابل بحرین که شب خوبی را نداشت نشان داد که نتنها یک سر و گردن، بلکه چندین سر و گردن از تیم ملی ایران پایین تر است.

نیمه اول تیم ملی با وجود مالکیت بالا و هجومی، نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه بحرین ایجاد کند، اما روند بازی و اشتباهات انفرادی بازیکنان بحرین نشان می داد که بازی کنان ایرانی دست بالا را در اختیار دارند.

در اینجا بخوانید :

نیمه دوم که آغاز شد، حملات ایران به شکل جدی تری دنبال شد تا جایی که در دقیقه ۵۴ روی یک همکاری، مهدی طارمی پشت محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و در میان دفاع منفعل بحرین با یک پاس عمقی سردار آزمون را با دروازه‌بان تک به تک کرد و ستاره زنیت نیز با یک ضربه زمینی دقیق کار را تمام کرد.

این هم پایان کار نبود و دقیقه ۶۱ در یک ضد حمله و با پاس عمقی و زیبای مهدی طارمی سردار آزمون دوباره با سنگربان حریف تک به تک شد، البته این بار با استفاده از سرعت خود بازیکن بحرین را جا گذاشت و در مصاف تک به تک دروازه این تیم را به خوبی باز کرد.

در حالی که بحرین هیچ حرفی برای گفتن نداشت و بازیکنان ایران با صلابتی معنادار مقابل این تیم ایستاده بودند، دقیقه ۷۹ روی حرکت خوب و پیگیری مهدی ترابی، این بار طارمی با سنگربان بحرین تک به تک شد و گل سوم را هم به ثمر رساند.

پس از آن شاگردان اسکوچیچ در تیم ملی ایران که بسیار هوشمندانه بازی می کردند، به خوبی بحرین را کنترل کردند و در پایان با پیروزی ۳ بر ۰ گام بلندی برای صعود به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برداشتند.