مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا بالاخره آغاز شده و دیشب و بامداد امروز بازی های مهمی طی آن برگزار شد که از مهم‌ترین آن باید به شکست تلخ و سنگین هلند مقابل ترکیه، تساوی ۱-۱ فرانسه در برابر اوکراین و پیروزی خفیف پرتغال مقابل آذربایجان اشاره کرد.

پس از اینکه مقدماتی جام جهانی در قاره‌های آسیا و آمریکا آغاز شده بود، از دیروز قاره اروپا نیز وارد این مسابقات شد تا دوباره هیجان جام جهانی در فوتبال ملی به اوج خود برسد.

دیشب در یک بازی جذاب و تماشایی از این مسابقات که بسیار پرگل هم شد، ترکیه میزبان هلند بود.

در حالی که بازی متعادل آغاز شده بود، ترکیه دقیقه ۱۵ توسط بوراک ایلماز به گل اول رسید. در حالی که هلند پیش کشیده بود و چند حمله خطرناک داشت، دقیقه ۳۴ باز هم این ایلماز بود که این بار از روی نقطه پنالتی برای میزبان گلزنی کرد.

نیمه دوم هم بر خلاف انتظار ترکیه آغاز بهتری داشت و دقیقه ۴۶ خیلی زود با ضربه دیدنی چالهان اوغلو به گل رسید.

هلند که چیزی برای از دست دادن نداشت، دقایق ۷۵ و ۷۶ توسط داوی کلاسن و لوک دی یونگ اختلاف را به حداقل رساند، اما دقیقه ۸۱ ایلماز هتریک خود را برای ترکیه تکمیل کرد تا این تیم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با یک پیروزی شیرین و دلچسب با نتیجه ۴-۲ مقابل هلند آغاز کند.

در اینجا بخوانید:

اما در دیگر بازی های مهم پرتغال میزبان آذربایجان بود و با تک گل دقیقه ۳۷ ماکسیم مدودف بازیکن حریف به پیروزی خفیف ۱-۰ رسید، در این بازی رونالدو ۹۰ دقیقه در زمین بود، اما کاری از پیش نبرد.

همچنین فرانسه در حالی که میزبان اوکراین بود و با گل دقیقه ۱۹ گریزمان پیش افتاده بود، در نهایت به دلیل گل به خودی دقیقه ۵۷ کیمپمبه به تساوی ۱-۱ رضایت داد.

اما بلژیک دیگر مدعی صعود به جام جهانی دیشب در حالی که از ولز پذیرایی می کرد با گل های کوین دی بروین دقیقه ۲۲، تورگان هازارد دقیقه ۲۸ و لوکاکو از روی نقطه پنالتی دقیقه ۷۳ در مقابل تک گل دقیقه ۱۰ هری ویلسون به پیروزی ۳-۱ دست یافت.

در دیگر بازی های دیشب مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا کرواسی با یک گل مغلوب اسلوونی شد و جمهوری چک به نتیجه پرگل ۶-۲ استونی را از پیش رو برداشت.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا