مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی ۳-۱ تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ در اولین بازی از دور برگشت در گروه سوم قاره آسیا همراه شد.

تیم ملی ایران در اولین بازی خود از دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی قطر دیشب به دیدار هنگ کنگ رفت.

با توجه به اختلاف سطح فنی بازیکنان دو تیم مطابق انتظار تیم ملی ایران از همان دقیقه نخست بازی را در اختیار داشت.

توپ را در پشت محوطه جریمه به خوبی می چرخاند، چرا که از طرف بازیکنان هنگ کنگ هیچ فشاری را احساس نمی کرد و آن ها همگی در محوطه جریمه خود دفاع می کردند.

اما انگار بازیکنان تیم ملی نمی توانستند راه نفوذی به دروازه حریف پیدا کنند و ناهماهنگی و ضعف مفرط در پاس های کلیدی باعث شد ایران تا دقیقه ۲۳ به گل نرسد.

در این دقیقه بود که علی قلی زاده با حرکتی انفرادی به محوطه جریمه هنگ کنگ نفوذ کرد و از زاویه کاملا بسته با یک ضربه زیبا دروازه بان حریف را غافلگیر کرد و گل اول ایران را به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل و تا پایان نیمه اول بازی با همان روند دقایق ابتدایی دنبال شد.

با آغاز نیمه دوم و تعویض های اسکوچیچ تیم ملی کمی بهتر شد و بازیکنان نمایش بهتری در فاز هجومی داشتند.

همین هم شد که وحید امیری روی یک توپ برگشتی با شوتی محکم از پشت محوطه جریمه در دقیقه ۶۱ گل دوم را برای تیم ملی به ثمر رساند.

با توجه به نبود بازی تدارکاتی نظم و هماهنگی در تیم ملی به خوبی شکل نمی گرفت، با این وجود با توجه به ضعف هنگ کنگ بازیکنان ایران همچنان تیم برتر میدان بودند.

دقیقه ۸۴ روی پاس عمقی سامان قدوس و فرار و حرکت تکنیکی مهدی ترابی و در نهایت پاس عرضی او، کریم انصاری فرد گل سوم را هم به ثمر رساند.

اما این پایان کار نبود و یک دقیقه بعد روی غفلت مدافعان ایران هنگ کنگ توسط چنگ سیو وان به گل رسید و اختلاف را دوباره به دو گل کاهش داد.

نهایتا تیم ملی ایران در آغاز دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هنگ کنگ را با نتیجه ۳-۱ شکست داد تا نسبت به بازی های آینده امیدوار باقی بماند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا