مقصد لیونل مسی پس از ترک بارسلونا به احتمال فراوان پیوستن به یک دوست قدیمی یعنی نیمار در پاری سن ژرمن خواهد بود.

لیونل مسی که از سال ۲۰۰۰ با پیوستن به لاماسیا عضوی از بارسلونا شد، تاکنون چیزی نزدیک به ۲۱ سال است در بلوگرانا توپ زده است.

حالا و در تابستان ۲۰۲۱ دست بر قضا فوق ستاره آرژانتینی چاره ای جز جدایی از بارسا ندارد.

در واقع با توجه به کاهش شدید درآمد بارسلونا به دلیل پیامدهای بحران کرونا، این باشگاه در صورت حفظ مسی با تراز مالی منفی مواجه شده و به سمت ورشکستگی حرکت خواهد کرد.

از طرفی قوانین فیرپلی مالی حاکم بر لالیگا نیز به بارسلونا اجازه وارد شدن به چنین شرایطی را نمی دهد و در حالی که حتی خود لیونل مسی آماده امضای قرارداد جدید بود، به یکباره با خبر تلخ رئیس باشگاه مواجه شد.

لاپورتا در یک کنفرانس مطبوعاتی نسبتا طولانی مدعی شد که تلاش های او برای راضی کردن لالیگا برای استثنا قائل شدن برای لیونل مسی بی نتیجه مانده است.

از این رو بلوگرانا چاره ای جز جدا شدن از فوق ستاره خود نداشته است.

گفته می شود، لاپورتا در آخرین مذاکره خود با خورخه مسی مدیر برنامه لیونل، علاوه بر تخفیف ۵۰ درصدی توافق شده در قبل، چیزی در حدود ۳۰ درصد دیگر تخفیف خواسته تا بتواند دخل و خرج های باشگاه را با هم جور کند.

در اینجا بخوانید:

اما با واکنش تند خورخه مواجه شده و عملا راه برای تمدید قرارداد مسی بسته شده است.

لیونل مسی حتی در کنفرانس مطبوعاتی خداحافظی خود تایید کرد که حاضر شده نسبت به قرارداد ۷۰ میلیون یورویی سال گذشته خود ۵۰ درصد تخفیف بدهد، اما این هم برای باشگاه کافی نبوده است.

مسی حتی افزود که او و خانواده‌اش تمام برنامه و تفکر خود را برای ماندن و زندگی در بارسلونا تنظیم کرده بودند و با شنیدن خبر جدایی شوکه شده‌اند.

در حالی که از دیروز نشریه اکیپ فرانسه پاری سن ژرمن را مقصد تقریبا نهایی شده لیونل مسی خوانده است، خود او نیز این خبر را به صورت تلویحی تایید کرد و مدعی شد، هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

اما ساعاتی پیش اسکای اسپورت هم خبر از توافق دو سال با اختیار اضافه شدن یک سال دیگر بین لیونل مسی و پاری سن ژرمن را منعکس کرد.

در گزارش اسکای اسپورت آمده که مسی برای هر سال در پی‌اس‌جی ۲۹.۵ میلیون یورو معادل ۲۵ میلیون پوند بدون احتساب مالیات (پس از پرداخت مالیات)، دریافتی خالص خواهد داشت.

به نظر می رسد طبق ادعای رسانه های اروپایی و مخصوصا فرانسوی پاری سن ژرمن سه شنبه پس فردا ۱۹ مرداد مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۱ بزرگ ترین خرید نقل و انتقالات ۲۰۲۱ خود را در پنجره تابستانی فوتبال اروپا نهایی و رسمی خواهد کرد.

بنابراین به احتمال بسیار زیاد لیونل مسی فصل پیش رو را در کنار نیمار دوست قدیمی خود و برای پاری سن ژرمن توپ خواهد زد و پس از چیزی نزدیک به دو دهه پر افتخار چالش جدیدی را تجربه خواهد کرد.

تقدیری که به نظر گریزی از آن نیست …