منچسترسیتی قهرمانی لیگ برتر انگلیس با گواردیولا را یک بار دیگر جشن گرفت تا با یک جام شیرین به استقبال فینال لیگ قهرمانان اروپا برود.

منچسترسیتی هر چند فصل را تا حدودی متزلزل آغاز کرد، اما رفته رفته خود را بالا کشید و با تیزهوشی از شرایط نچندان خوب لیورپول استفاده کرد.

در واقع لیورپول وقتی مدافعان کلیدن خود نظیر فن دایک را به دلیل مصدومیت از دست داد، هرگز نتوانست آن قدرت و انسجام لازم برای قهرمانی را در خود حفظ کند.

از این رو کم کم از صدر جدول فاصله گرفت و حالا مدافع عنوان قهرمانی لیگ جزیره حتی امید چندانی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان هم ندارد.

اما شاگردان گواردیولا به خوبی از این فرصت استفاده کردند و هفته های متوالی با پیروزی در اکثر بازی ها، مخصوصا بازی های تعیین کننده در صدر جدول جا خشک کرده و موقعیت خود را تثبیت کردند.

در اینجا بخوانید:

تا جایی که حالا و در حالی که هنوز سه بازی دیگر از بازی های آن ها باقی مانده است، قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را قطعی کرده اند.

منچسترسیتی در حالی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را با گواردیولا جشن گرفت که در فصل های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۱۸-۲۰۱۹ نیز با این سرمربی قهرمانی مقتدرانه‌ای را تجربه کرده بود.

در واقع این سومین قهرمانی گواردیولا با منچسترسیتی در لیگ جزیره است و آماری خیره کننده برای سرمربی موفق اسپانیایی به شمار می رود، چرا که این پنجمین فصل حضورش در ورزشگاه اتحاد است که پشت سر می گذارد.