دادگاه CAS حکم محرومیت دو ساله منچسترسیتی از حضور در رقابت‌های اروپایی را رد کرد تا گواردیولا و شاگردانش بازگشت دوباره‌ای به لیگ قهرمانان اروپا داشته باشند.

تخطی مدیران منچسترسیتی از قوانین فیرپلی مالی یوفا و افشای این تخلفات در رسانه‌های اروپایی باعث شد که یوفا این باشگاه را با محرومیت دو ساله از حضور در لیگ قهرمانان اروپا مواجه کند.

این اتفاق بلافاصله با اعتراض سیتیزن‌ها مواجه شد و بازیکنان و کادر فنی این باشگاه را با یک چالش جدی مواجه کرد.

تا جایی که شنیده می‌شد ستاره‌های سیتی و حتی خود گواردیولا در صورت تایید این حکم از تیم آبی شهر منچستر جدا خواهند شد.

این موضوع تیم‌هایی چون منچستریونایتد و رئال مادرید را وسوسه کرد تا تور خود را برای شکار ستاره‌هایی چون رحیم استرلینگ و کوین دی بروین پهن کنند و منتظر رای نهایی این حکم محرومیت باشند.

در اینجا بخوانید:

اما امروز و دقایقی پیش رای نهایی دادگاه CAS اعلام شد و منچسترسیتی از محرومیت دو ساله از حضور در تمامی رقابت‌های اروپایی از جمله لیگ قهرمانان اروپا فرار کرد و از اتهامات مالی یوفا تبرئه شد.

این در حالی است که مارکا پیش‌بینی کرده بود، رای دادگاه CAS بر علیه سیتیزن‌ها باشد.

بنابراین گواردیولا و شاگردانش در منچسترسیتی می‌توانند با خیال راحت برای حضوری قدرتمند در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ برنامه ریزی کنند و خود را با آرامش بیش‌تری برای ادامه مسابقات لیگ قهرمانان و تقابل با رئال مادرید آماده نمایند.

منچسترسیتی ۱۷ یا ۱۸ مرداد در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر از بازی برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ میزبان رئال مادرید است و اندوخته‌ای مطمئن دارد.

چرا که در مادرید حریف قدرتمند خود را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داده و امیدوار است با محافظت از آن به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

بازگشت منچسترسیتی به لیگ قهرمانان اروپا خبری خوشحال کننده به هواداران این تیم است و ستاره‌های سیتیزن‌ها دیگر بهانه‌ای برای ترک اتحاد ندارند و می‌توانند با تمام وجود در خدمت تیم خود در مسابقات مهم اروپایی باشند.

 

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال