منچسترسیتی و دورتموند در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ دیشب در ورزشگاه اتحاد با هم رو به رو شدند و این شاگردان گواردیولا بودند که به سختی و به لطف گل دقیقه ۹۰ فیل فودن به پیروزی ۲-۱ دست یافتند.

منچسترسیتی که در این فصل در لیگ برتر انگلیس تا حدود زیادی قهرمانی خود را مسجل کرده است، دیشب و در دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان میزبان دورتموند بود.

در حالی که اولین موقعیت بازی با ضربه سر دقیقه ۳ کناف برای دورتموند ایجاد شد و توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت، شاگردان گواردیولا بازی را در اختیار گرفتند و حریف را تحت فشار گذاشتند.

دقیقه ۱۹ فشار بازیکنان منچسترسیتی نتیجه داد و این تیم در یک ضد حمله سریع که با اشتباه امره جان به وجود آمده بود، با پاس رو به بیرون ریاض محرز و ضربه تمام کننده کوین دی بروین به گل رسید.

در ادامه و تا پایان نیمه اول هر دو تیم چند موقعیت خوب داشتند که از آن استفاده نکردند.

در اینجا بخوانید:

دورتموند نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و دقیقه ۴۸ هالند در یک موقعیت خوب ضربه خود را دقیقا به جایی زد که سنگربان منچسترسیتی حضور داشت.

پس از آن شاگردان گواردیولا باز هم ابتکار عمل میدان را در اختیار گرفتند و چند باری دروازه دورتموند را تهدید کردند.

دقیقه ۶۵ دی بروین با پاسی دیدنی فودن را صاحب موقعیت کرد، اما خروج به موقع ماروین هیتز مانع گلزنی ستاره جوان سیتی شد.

در حالی که منچسترسیتی دو موقعیت عالی دیگر را از دست داده بود، این دورتموند بود که دقیقه ۸۴ و در یک کار تیمی عالی، با پاس هالند و ضربه دقیق و تمام کننده مارکو رویس به گل رسید و بازی را به تساوی کشاند.

اما این پایان کار نبود و در شب نفس گیر گواردیولا دقیقه ۹۰ فیل فودن پاس دیدنی دی بروین را در موقعیت تک به تک تبدیل به گل کرد تا منچسترسیتی در زمین خود به سختی دورتموند را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد.

منچسترسیتی با این پیروزی شکننده برای صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ در بازی برگشت، کار سختی خواهد داشت.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا