منچسترسیتی در روزی که با درخشش مهاجمش استرلینگ همراه بود، یک پیروزی پرگل ۵ بر ۰ کسب نمود و شروع طوفانی را در لیگ برتر فوتبال انگلیس تجربه کرد.

تیم‌های منچسترسیتی و وستهام انگلیس در هفته اول لیگ برتر فوتبال انگلیس در ورزشگاه خانگی وستهام با هم رو به رو شدند. منچسترسیتی از ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفت و به تیم حریف اجازه خودنمایی نداد.

پس از ۱۰ دقیقه اولین خطر بوسیله ریاض محرز ایجاد شد، ولی دروازه‌بان وستهام توپ را راهی کرنر کرد. تلاش‌های منچسترسیتی در دقیقه ۲۵ جواب داد و ارسال از راست واکر را، گابریل ژسوس قطع و توپ را با دروازه وستهام آشنا کرد.

با وجود حملات پر تعداد سیتی و خطرآفرینی بازیکنان این تیم مقابل وستهام اما نیمه اول با همان تک گل ژسوس به پایان رسید. ولی شروع نیمه دوم هم با برتری منچسترسیتی همراه بود.

 

ادامه حملات منچسترسیتی در نیمه دوم

 

تنها ۶ دقیقه پس از شروع نیمه دوم رحیم استرلینگ با یک ضربه بغل پا در محوطه جریمه حریف گل دوم را برای منچسترسیتی به ثمر رساند. در دقیقه ۵۳ سیتیزن‌ها گل سوم را نیز زدند که داور با کمک VAR این گل را مردود کرد تا تکنولوژی داور ویدئویی تاثیر خوبی در شروع لیگ برتر فوتبال انگلیس داشته باشد.

اما این پایان کار نبود و در حالی که وستهام تا آستانه باز کردن دروازه منچسترسیتی پیش رفته و درخشش ادرسون مانع شده بود، سه دقیقه بعد و در دقیقه ۷۵ رحیم استرلینگ گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رساند.

منچسترسیتی با وجود اطمینان از برتری به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۸۶ بوسیله آگوئرو از روی نقطه پنالتی چهارمین گل خود را نیز بدست آورد. اما در وقت‌های تلف شده، رحیم استرلینگ درخشش خود در بازی را کامل کرد و با هتریک، شروع طوفانی منچسترسیتی در لیگ برتر را با نتیجه ۵ بر ۰ رقم زد.

منچسترسیتی با این پیروزی در لیگ برتر انگلیس برتری ۳ بر ۰ لیورپول مقابل نوریچ در افتتاحیه را تحت شعاع قرار داد و از همان ابتدا ثابت کرد که هنوز از برتری و قهرمانی سیر نشده است.

 

لیگ برتر فوتبال انگلیس و بازی منچسترسیتی و وستهام

 

 

ویدئوهای طنز رافان‌نیوز در اینجا