تیم فوتبال منچسترسیتی با شکست لیورپول در سوپرکاپ فوتبال انگلیس با برتری ۵ بر ۴ در ضربات پنالتی موفق به کسب اولین جام فصل شد و اولین گام خود در شروع فصل جدید را محکم برداشت.

دو تیم فوتبال منچسترسیتی و لیورپول در جام خیریه یا سوپرکاپ فوتبال انگلیس در ورزشگاه ومبلی لندن با هم رو به رو شدند. منچسترسیتی در این دیدار هم بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۱۲ توسط رحیم استرلینگ و روی پاس در عرض داوید سیلوا به گل رسید.

در ادامه، بازی روند آرامی به خود گرفت و منچسترسیتی عطش گلزنی دقایق ابتدایی را نداشت و لیورپول هم زهر لازم را در حملات نشان نداد تا دو تیم با برتری ۱ بر ۰ منچسترسیتی نیمه اول را به پایان برسانند.

اما اتفاق ویژه نیمه اول مصدومیت لروی سانه در دقیقه ۱۳ بود که گواردیولا مجبور شد گابریل ژسوس را جایگزین او کند.

نیمه دوم هم با برتری منچسترسیتی آغاز شد و این تیم در همان دقیقه اول با ضربه سهمگین داوید سیلوا دروازه آلیسون و لیورپول را تهدید کرد. اما این توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دو دقیقه بعد رحیم استرلینگ در یک موقعیت تک به تک با آلیسون توپ را به دیرک دروازه زد تا دومین موقعیت خطرناک منچسترسیتی در نیمه دوم هم راهی به دروازه حریف نداشته باشد.

 

منچسترسیتی و لیورپول در سوپرکاپ فوتبال انگلیس

 

لیورپول و آغاز حملات در سوپرکاپ انگلیس

 

در ادامه لیورپول بازی را در اختیار گرفت و توانست چندین بار دروازه منچسترسیتی را به شدت تهدید کند. در دقیقه ۵۶ ضربه فن‌دایک مدافع پیش‌تاخته لیورپول که روی ارسال از چپ آرنولد صاحب توپ شده بود، به دیرک افقی برخورد کرد و روی خط دروازه نشست تا لیورپول در آستانه گل قرار گرفته ولی به گل نرسد.

پنج دقیقه بعد منچسترسیتی روی حرکت نفوذی واکر و پاس عمقی او به استرلینگ در آستانه گلزنی قرار گرفت ولی استرلینگ دوباره یک فرصت طلایی تک به تک را از دست داد.

در حالی که بازی جریان آرامی را طی کرده بود، در دقیقه ۷۷ روی ارسال فن‌دایک، ماتیپ گل تساوی را برای لیورپول به ثمر رساند. نکته جالب این گل تاثیر مستقیم دو مدافع میانی لیورپول در آن است که هر دو در آن لحظه در مقابل دروازه منچسترسیتی بودند.

دقایق پایانی بازی لیورپول تیم برتر زمین بود و با وجود حملات پر تعداد نتوانست به گل برسد تا دو تیم کار خود را در جریان بازی با تساوی ۱ بر ۱ به اتمام برسانند و ضربات پنالتی تعیین کننده قهرمان سوپرکاپ انگلیس باشد.

در ضربات پنالتی همه بازیکنان دو تیم توپ‌های خود را وارد دروازه حریف کردند و تنها واینالدوم بازیکن لیورپول بود که پنالتی خود را با مهار براوو دروازه‌بان منچسترسیتی از دست داد.

نهایتا منچسترسیتی با برتری ۵ بر ۴ در ضربات پنالتی توانست سوپرکاپ فوتبال انگلیس را فتح کرده و اولین جام فصل را با شکست لیورپول کسب کند.

 

لیورپول و منچسترسیتی در سوپرکاپ انگلیس

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز در اینجا