منچسترسیتی و پاری سن ژرمن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و بازی برگشت آن دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان گواردیولا با پیروزی ۲-۰ پس از چند سال ناکامی بالاخره تاریخ سازی کردند و فینال رسیدند.

منچسترسیتی در حالی که پشتوانه مطمئن پیروزی ۲-۱ در خانه حریف را داشت دیشب در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان میزبان پاری سن ژرمن بود.

پاری سن ژرمن که در این بازی برای صعود چاره‌ای جز پیروزی نداشت، بازی را بهتر آغاز کرد و چند باری دروازه حریف را تهدید نمود.

دقیقه ۸ در یک صحنه مشکوک به دلیل برخورد به کتف مدافع سیتی داور برای پاری سن ژرمن پنالتی گرفت، اما پس از بازبینی صحنه متوجه شد که باید پنالتی را پس بگیرد.

اما سه دقیقه بعد روی یک حمله سریع که ادرسون با شروعی عالی و بلند آن را پایه ریزی کرده بود، ریاض محرز از تعلل و آشفتگی خط دفاع پاری سن ژرمن استفاده کرد و گل اول را برای منچسترسیتی به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

در ادامه پاری سن ژرمن دوباره حملات خود را آغاز کرد و در عرض چند دقیقه دو بار با محوریت آنخل دی ماریا این فرصت را داشت که نتیجه را عوض کند، اما ضربات آخر با بدشانسی راهی به دروازه ادرسون پیدا نکردند.

اواخر نیمه اول منچسترسیتی دوباره بر بازی مسلط شد و با ایجاد خطر روی دروازه پاریس توانست بازی را به خوبی اداره کند.

با آغاز نیمه دوم و در حالی که باز هم پاری سن ژرمن شروع بهتری داشت، این منچسترسیتی بود که دقیقه ۶۳ به گل دوم دست یافت.

باز همه ضد حمله سریع سیتیزن‌ها این بار با پاس نهایی فیل فودن در موقعیت تک به تک به ریاض محرز رسید تا او برای دومین بار دروازه پاری سن ژرمن را باز کند.

در حالی که با اخراج دقیقه ۷۰ دی ماریا پاریس عملا در آستانه باخت و حذف از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ قرار گرفته بود، اواخر بازی باز هم این منچسترسیتی بود که دروازه حریف را تهدید می کرد.

با این حال گل دیگری در بازی به ثمر نرسید تا منچسترسیتی به لطف دو گل ریاض محرز، با نتیجه ۴-۱ در مجموع دو بازی رفت و برگشت پاری سن ژرمن را شکست داده و برای اولین بار با گواردیولا به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا