منچستریونایتد و برایتون در لیگ برتر انگلیس و هفته سیم آن دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان گراهام پاتر در حالی که علیرضا جهانبخش را از دقیقه ۸۷ در اختیار داشتند، در زمین حریف با نتیجه ۲-۱ شکست خوردند.

دیشب و از هفته سی لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد میزبان برایتون بود.

در این بازی علیرضا جهانبخش از روی نیمکت کار هم تیمی هایش را تماشا می کرد، با این حال زمانی که برایتون همه چیز را از دست رفته می دید، دقیقه ۸۷ گراهام پاتر او را به میدان فرستاد و تا دقیقه ۹۵ سعی کرد برای تیمش موثر باشد، هر چند که تلاش او در این مدت کوتاه ثمری نداشت.

منچستریونایتد بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۸ با ضربه گرینوود می توانست به گل برسد، اما توپ با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد.

بر خلاف انتظار پنج دقیقه بعد این برایتون بود که به گل رسید. روی اشتباه پوگبا موپی در سمت راست زمین صاحب توپ شد و با یک ارسال دقیق زمینه ساز گلزنی دنی ولبک با ضربه سر شد.

دقیقه ۱۹ باز هم این برایتون بود که می توانست به گل برسد، اما دین هندرسون با واکنشی تماشایی ضربه سر لوئیس دانک را از زیر طاق دروازه منچستریونایتد بیرون کشید.

در اینجا بخوانید:

در ادامه منچستریونایتد بازی را در اختیار داشت اما نمی توانست موقعیت خطرناکی روی دروازه برایتون ایجاد کند.

اواخر نیمه اول راشفورد ضربه مودر را از روی خط دروازه منچستر بیرون کشید تا نیمه اول با همان تک گل ولبک به پایان برسد.

منچستریونایتد نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و پس از چند حمله نصفه و نیمه دقیقه ۶۲ با پاس عالی فرناندز و ضربه تمام کننده و دقیق راشفورد به گوشه دروازه بالاخره به گل تساوی رسید.

پس از این گل منچستریونایتد به حملات خود ادامه داد و کمی بعد ارسال ون بیساکا و ضربه سر گرینوود با اختلاف کمی از کنار دروازه برایتون به بیرون رفت.

با افزایش فشار منچستریونایتد این تیم دقیقه ۸۳ به گل دوم رسید. ارسال برونو فرناندز از سمت چپ پوگبا را در موقعیت مناسب صاحب توپ کرد، اما ضربه او مناسب نبود و مقابل گرینوود افتاد تا مهاجم جوان شیاطین سرخ با ضربه سر خود تیمش را به پیروزی برساند.

در ادامه علیرضا جهانبخش به میدان آمد و سعی کرد در تمام صحنه ها حضور فعالی داشته باشد، با آمدن او آهنگ بازی برایتون سریع تر شد، اما این تیم نتوانست خطری جدی روی دروازه دین هندرسون ایجاد کند.

نهایتا این منچستریونایتد بود که با پیروزی ۲-۱ مقابل برایتون جایگاه خود در رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس را تثبیت کرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا