منچستریونایتد در لیگ برتر انگلیس و ورزشگاه استمفوردبریج لندن موفق به شکست ۲-۰ چلسی شد و خود را به این تیم در فوتبال جزیره نزدیک کرد.

در هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد در ورزشگاه استمفوردبریج لندن میهمان چلسی و شاگردان لمپارد بود. اولین موقعیت بازی دقیقه ۶ با ضربه خطرناک جیمز از داخل محوطه جریمه برای چلسی ایجاد شد که با اختلاف ناچیزی بیرون رفت.

سه دقیقه بعد هم حمله سریع بازیکنان چلسی به جایی نرسید. در ادامه بازی متعادل شد و منچستریونایتد هم چند فرصت نصفه و نیمه داشت که به سرانجام نرسید.

دقیقه ۲۳ نفوذ ویلیام از سمت راست و پاس در عرض او بخوبی به باتشوایی نرسید و یک فرصت مناسب برای چلسی از دست رفت. سه دقیقه بعد ضربه بغل پای باتشوایی روی پاس مونت از کنار دروازه دخیا خارج شد.

منچستریونایتد هم دقیقه ۳۱ با ضربه برونو فرناندز دروازه چلسی را تهدید کرد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۳۷ نیز اولین موقعیت جدی منچستر بوجود آمد و مارسیال با پاس دنیل جیمز به عمق دفاع چلسی نفوذ کرد و ضربه او با اختلاف کمی بیرون رفت.

در حالی که بازی آرام دنبال می‌شد و نیمه اول رو به پایان بود دقیقه ۴۵ منچستریونایتد به گل رسید. ارسال ون‌بیساکا از سمت راست با ضربه سر زیبای مارسیال همراه شد و توپ در گوشه دروازه کابایرو در چلسی جای گرفت.

 

منچستریونایتد و نهایت استفاده از معدود فرصت‌ها

 

دقیقه چهارم وقت‌های تلف شده نیمه اول نیز پاس عمقی پدرو و ضربه باتشوایی از کنار دروازه دخیا بیرون رفت تا دو تیم با برتری شاگردان سولسشائر به رختکن بروند.

نیمه دوم در ۱۰ دقیقه ابتدایی متعادل و در میانه میدان دنبال شد. اما چلسی دقیقه ۵۵ روی یک توپ برگشتی از ضربه کرنر توسط زوما به گل رسید که داور به کمک VAR آن را بدلیل خطای آسپیلیکوئتا قبل از ضربه زوما نپذیرفت.

پس از این اتفاق دوباره منچستریونایتد پیش کشید و بازی را به تعادل کشاند و اجازه نداد چلسی موقعیت مهمی ایجاد کند. دقیقه ۶۶ منچستریونایتد روی کرنر برونو فرناندز و ضربه سر هری مگوایر گل دوم را نیز زد تا از معدود موقعیت‌های خود نهایت بهره را برده باشد.

در ادامه چلسی بر تلاش خود برای جبران نتیجه افزود و لمپارد اولیور ژیرود را بجای باتشوایی به زمین فرستاد تا خط حمله خود را تقویت کند. دقیقه ۷۷ روی ارسال زیبای مونت و ضربه تمام کننده ژیرود چلسی باز به گل رسید، که VAR دوباره آن را مردود کرد. این برای بدلیل آفساید ژیرود!

منچستریونایتد با توجه به این اتفاق با روحیه بیش‌تری به بازی ادامه داد و تلاش شاگردان لمپارد در چلسی کاری از پیش نبرد. نهایتا این دیدار با شکست ۲-۰ میزبان مقابل شاگردان سولسشائر به پایان رسید و بازیکنان منچستر یک برد خارج از خانه ارزشمند را در لیگ برتر انگلیس تجربه کردند.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز