منچستریونایتد و منچسترسیتی در ورزشگاه اولدترافورد شهر منچستر و از نیمه نهایی جام اتحادیه انگلیس به دیدار هم رفتند و این شاگردان گوردیولا بودند که با دو گل استونز و فرناندینیو راهی فینال شدند.

در دومین بازی از نیمه نهایی جام اتحادیه انگلیس ۲۰۲۱ و پس از راهیابی تاتنهام به فینال، منچستریونایتد میزبان همشهری خود منچسترسیتی بود.

هر چند منچستریونایتد بازی را بهتر آغاز کرد و اولین موقعیت بازی را در دقیقه ۷ با شوت اسکات مک تومینای ایچاد نمود، اما پس از مهار سنگربان سیتی استفن، شاگردان گواردیولا توپ و میدان را در اختیار داشتند.

کمی بعد شوت بسیار خطرناک کوین دی بروین با برخورد به تیر دروازه منچستر گل نشد و برگشت داده شد.

در ادامه منچستریونایتد هم دو موقعیت نصفه و نیمه را با ضربه های راشفورد و مک تومینای از دست داد و نهایتا نیمه اول با وجود برتری نسبی منچسترسیتی بدون گل به پایان رسید.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم را منچسترسیتی از همان ابتدا هجومی آغاز کرد و دقیقه ۵۰ به گل اول رسید. ارسال ایستگاهی فیل فودن از سمت چپ با ضربه نهایی استونز در دهانه دروازه یونایتد همراه شد و شیاطین سرخ گل اول را دریافت کردند.

چند دقیقه بعد ژائو کانسلو با حرکتی انفرادی برای خود و منچسترسیتی موقعیت سازی کرد و ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه منچستریونایتد به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷ این بار رحیم استرلینگ با پاس گوندوغان صاحب موقعیت شد و شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما دین هندرسون با واکنش تماشایی دروازه تیمش را نجات داد.

در حالی که بازیکنان منچستریونایتد بازی را رها کرده بودند، کمی بعد این بار نوبت ریاض محرز بود که شانس خود را برای گلزنی امتحان کند، اما دین هندرسون باز هم دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۸۳ روی توپ برگشتی یک ضربه کرنر فرناندینیو با یک شوت دیدنی از پشت محوطه جریمه دروازه منچستریونایتد را برای دومین بار باز کرد تا پیروزی منچسترسیتی را قطعی کند.

نهایتا منچسترسیتی با پیروزی ۲ بر ۰ در زمین منچستریونایتد به فینال جام اتحادیه انگلیس صعود کرد و حریف تاتنهام شد.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز