منچستریونایتد و میلان در لیگ اروپا ۲۰۲۱ و بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی در اولدترافورد به دیدار هم رفتند و روسونری با گل دقیقه ۹۲ سیمون کیائر از شکست فرار کرد.

دیشب و در چارچوب بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا منچستریونایتد میزبان میلان بود.

بر خلاف انتظار و با وجود غیبت زلاتان ابراهیموویچ به دلیل مصدومیت، این میلان بود که بازی را بسیار بهتر آغاز کرد و حتی موفق شد در نیمه اول که در تمام دقایق آن تیم برتر میدان بود، دو بار به گل برسد.

هر چند که داور به کمک VAR هر دو گل را مردود دانست.

ابتدا دقیقه ۵ بود که روی ارسال سیمون کیائر، رافائل لیائو دروازه دین هندرسون را باز کرد، اما داور این گل را به دلیل آفساید مردود دانست.

میلان فشار خود روی دروازه منچستریونایتد را حفظ کرد و دقیقه ۱۱ با یک ضربه دیدنی از فرانک کسیه باز هم به گل رسید.

اما این بار VAR خطای هند کسیه را شکار کرد و این گل را هم نپذیرفت. میلان همچنان تیم برتر میدان بود و منچستریونایتد نیز در یکی دو ضد حمله، خطرناک ظاهر شد.

در اینجا بخوانید:

  • منچستریونایتد ۳ نیوکاسل ۱ ؛ پیروزی قاطع شیاطین سرخ و تعقیب سیتی

دقیقه ۳۸ هری مگوایر روی ضربه کرنر در دهانه دروازه صاحب موقعیت شد و یک فرصت مسلم گل را از دست داد.

نیمه دوم منچستریونایتد بهتر شد و آغاز خوبی داشت و خیلی زود هم به گل رسید. دقیقه ۵۰ ارسال بی نظیر و دقیق برونو فرناندز را در میان غفلت مدافعین میلان امد دیالو با یک ضربه سر زیبا همراه کرد و توپ از بالای سر دوناروما راهی دروازه شد.

پس از این گل میلان دوباره بازی را در اختیار گرفت و با افزایش فشار خود بر منچستریونایتد سعی کرد در خانه حریف به گل برسد تا در بازی برگشت فرصت لازم را برای صعود در لیگ اروپا ۲۰۲۱ داشته باشد.

دقیقه ۶۳ ضربه سر کرونیچ روی ارسال کالابریا راهی به دروازه منچستریونایتد پیدا نکرد.

دقیقه ۷۱ منچستریونایتد در یک حمله خطرناک و با حرکت عالی گرینوود و پاس عرضی او می توانست دروازه میلان را باز کند و به گل دوم برسد، اما دنیل جیمز قدر این فرصت عالی را ندانست و توپ را به بیرون زد.

در ادامه و با نزدیک شدن به پایان بازی فشار حملات میلان افزایش یافت و دقیقه ۹۲ این تیم مزد بازی خوب خود را در بازی گرفت و به گل رسید.

روی یک ارسال از سمت چپ بود که ضربه سر محکم سیمون کیائر به زیر طاق دروازه منچستریونایتد چسبید و تلاش دین هندرسون هم برای مهار آن کافی نبود.

نهایتا میلان در شبی که نتنها  استحقاق شکست نداشت، بلکه اگر خوش شانس بود به پیروزی هم می رسید، در زمین منچستریونایتد به تساوی ارزشمند ۱-۱ دست یافت.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا