در مهم‌ترین بازی هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس و در دربی شهر منچستر، منچسترسیتی و منچستریونایتد در اولدترافورد به تساوی بدون گل رضایت دادند.

منچستریونایتد در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس و در مهم‌ترین مسابقه آن میزبان منچسترسیتی بود.

نیمه اول را دو تیم جذاب و هجومی پشت سر گذاشتند. با این حال سهم شیاطین سرخ در ایجاد حملات خطرناک بیش‌تر از حریف بود.

دقیقه ۱۱ ارسال کرنر لوک شاوو به شکل خطرناکی از کنار پای مکتومینای در مقابل دروازه منچسترسیتی عبور کرد تا منچستریونایتد از رسیدن به گل محروم باشد.

در ادامه بازی تا حدودی متعادل شد و دقیقه ۲۵ روی پاس ریاض محرز، گابریل ژسوس در محوطه جریمه منچستریونایتد صاحب توپ شد و ضربه او راهی به دروازه دخیا پیدا نکرد.

دقیقه ۳۰ روی یک ضد حمله سریع، گرینوود با یک پاس عمقی پوگبا را در محوطه جریمه سیتی صاحب توپ کرد، اما ضربه هافبک فرانسوی یونایتد با برخورد به مدافعین حریف به کرنر رفت.

همان کرنر با ارسال عالی شاوو همراه شد و ضربه سر مگوایر به شکل خطرناکی از بالای دروازه ادرسون به بیرون رفت.

در اینجا بخوانید:

پس از آن منچسترسیتی هم یک موقعیت خوب داشت و منچستریونایتد نیز چند فرصت نصفه و نیمه را از دست داد تا نیمه اول بدون گل مساوی به پایان برسد.

نیمه دوم آرام‌تر آغاز شد، با این حال دقیقه ۵۲ گرینوود در گوشه سمت راست زمین صاحب توپ شد و خود را به محوطه جریمه رساند، اما ضربه او در حالت نامتعادل به آرامی زده شد و خطری ایجاد نکرد.

دو دقیقه بعد، پاس عمقی پوگبا، راشفورد را صاحب موقعیت کرد و ضربه این بازیکن از کنار دروازه منچسترسیتی بیرون رفت.

دقیقه ۶۰ شوت از راه دور فرناندینیو راهی به دروازه منچستریونایتد پیدا نکرد. بازی برای دقایقی آرام دنبال شد، تا اینکه دقیقه ۶۸ گابریل ژسوس در دهانه دروازه منچستریونایتد صاحب توپ شد، اما پس از برگشت موقعیت را از بین برد و مدافعین یونایتد توپ را جمع کردند.

در ادامه بازی بیش‌تر در میانه زمین دنبال شد و موقعیتی روی دروازه‌ها به وجود نیامد. دقیقه ۸۸ ضربه برونو فرناندز از پشت محوطه جریمه دقیقا جایی رفت که ادرسون سنگربان سیتی حضور داشت.

دو دقیقه بعد نیز شوت از راه دور برونو فرناندز از کنار دروازه منچستریونایتد بیرون رفت و دقیقه ۹۱ نیز ضربه رودری را دخیا جمع کرد.

نهایتا منچستریونایتد و منچسترسیتی در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس به تساوی بدون گل رضایت دادند و امتیازات را به سود مدعیان قهرمانی بین هم تقسیم کردند.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا