مهدی طارمی از پورتو این روزها به بهترین لژیونر ایران تبدیل شده و اگر سون هیونگ مین را فاکتور بگیریم، اغراق نیست اگر گفت که در آسیا هم بهترین لژیونر است.

لژیونر موفق فوتبال ایران در پورتو و مهاجم پیشین پرسپولیس این روزها به مرد اول خط حمله تیمش تبدیل شده و به خوبی وظایفش را به انجام می رساند.

طارمی در بازی دربی لیگ برتر پرتغال بین پورتو و بنفیکا هم موثر بود و در تک گل تیمش مقابل حریف نقش کاملا محوری داشت و با ضربه او بود که توپ پس از برخورد به پای موسی مارگا وارد دروازه بنفیکا شد.

نقش مهدی طارمی این روزها در پورتو به حدی پر رنگ شده که اخراج او در تمام رسانه های مطرح پرتغال و حتی جهان چون سان انگلیس به یک سوژه جذاب تبدیل شده است.

در اینجا بخوانید و ببینید:

طارمی در هر چهار بازی اخیر پورتو موفق به گلزنی شده، البته با احتساب گلش مقابل بنفیکا و همین امر نشان می دهد که او در بین لژیونرهای آسیایی بهترین بوده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هر هفته بهترین لژیونر آسیایی را به نظرسنجی می گذارد و کاربران آن با شرکت در آن بهترین لژیونر فوتبال آسیا در هفته ای که گذشت را انتخاب می کنند.

در هفته اخیر نیز در نظرسنجی AFC مهدی طارمی به همراه چند لژیونر دیگر آسیا که در بین آن ها سامان قدوس، علی قلی زاده و شهریار مغانلو از ایران هم حضور داشتند، برای بهترین لژیونر هفته شدن با هم رقابت کردند.

در این نظرسنجی مهدی طارمی با کسب ۸۰ درصد آرا بهترین لژیونر فوتبال آسیا در هفته ای که گذشت شد و افتخاری دیگر را به افتخارات خود اضافه کرد.

مهدی طارمی بهترین لژیونر آسیایی هفته اخیر