مهدی طارمی در لیگ برتر پرتغال و در ترکیب دو تیم ریو آوه و پورتو ۱۷ گل به ثمر رسانده و حالا به عنوان بهترین گلزن فوتبال پرتغال در سال ۲۰۲۰ شناخته می شود.

مهاجم گلزن و زیرک پرسپولیس به اجبار این تیم را ترک کرد و به الغرافه پیوست، در الغرافه فرصتی برای خودنمایی آنچنانی نداشت.

با این حال با توصیه و کمک کارلوس کی روش به پرتغال رفت و تیم معمولی ریو آوه را انتخاب کرد تا فرصت کافی برای نمایش توانایی و استعداد خود به فوتبال اروپا داشته باشد.

مهدی طارمی از توانایی خود اطمینان داشت در قرارداد با ریو آوه برای خود سهمی از مبلغ فروش در نظر گرفت تا هم به مدیران این تیم اطمینان داده باشد و هم به نوعی روی خود سرمایه گذاری کرده باشد.

این زیرکی لژیونر موفق فوتبال ایران باعث شد تا از انتقال ۱۰ میلیون یورویی خود به پورتو در تابستان ۲۰۲۰ سهمی داشته باشد و از این طریق هم درآمد سرشاری را علاوه بر دستمزدش در ریو آوه به جیب بزند.

در اینجا ببینید:

طارمی به پورتو رفت و به آرامی خود را به ترکیب اصلی این تیم و سرجیو کونسِسائو سرمربی تیم اول پرتغال تحمیل کرد و حالا او به مهاجم اول و بسیار محبوب پورتو تبدیل شده است.

مهاجم سابق پرسپولیس در روز های پایانی سال ۲۰۲۰ و در شبی که دقایق پایانی بازی مقابل ویکتوریا گیمارش را به دلیل مصدومیت از دست داد، ۲ گل به ثمر رساند، تا علاوه بر اینکه تیمش را از شکست خارج از خانه نجات دهد، نقش بزرگی در پیروزی پورتو داشته باشد.

با این دو گل مهدی طارمی جمع گل های خود در سال ۲۰۲۰ میلادی را که در ترکیب دو تیم ریو آوه و پورتو به ثمر رسانده است، به ۱۷ گل رساند و بالاتر از پائولینیو ۱۵ گله بعنوان بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال در سال ۲۰۲۰ معرفی شد.

مهدی طارمی پس از این افتخار جدید خود، در صفحه شخصی در فضای مجازی نوشت:

خیلی خوشحال هستم که توانستم در سال ۲۰۲۰ میلادی با زدن ۱۷ گل بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال باشم.

از همه بازیکنان، کادر فنی و هواداران برای حمایت هایی که داشته اند تشکر می کنم.

به امید موفقیت های بیش تر در سال ۲۰۲۱

سال نو میلادی مبارک

واکنش مهدی طارمی به موفقیت اخیر در پورتو