مهدی طارمی در تاتنهام خبری بود که یک خبرنگار پرتغالی توئیت کرد تا مشخص شود لژیونر پرسپولیسی پورتو در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۱ فوتبال اروپا می تواند در لیگ برتر انگلیس به میدان برود.

مهدی طارمی فصلی رویایی را در پورتو سپری کرد و بدون شک دور از انصاف نیست اگر او را در بین سه بازیکن برتر لیگ پرتغال بدانیم.

طارمی در این فصل با ۱۶ گل سومین گلزن برتر لیگ پرتغال لقب گرفت و از طرفی با ۹ پاس گل به همراه ریبیرو از بنفیکا در صدر جدول پاس گل دهندگان این لیگ هم به شمار می رود.

این در حالی است که لژیونر پرسپولیسی ایران در مجموع بازی های لیگ و حذفی در پرتغال ۱۰ پنالتی نیز به دست آورده که این موضوع نقش پررنگ او را در خط حمله پورتو نشان می دهد.

در واقع می توان مهدی طارمی را با قدرت مرد اول خط حمله پورتو نامید و او را به جرات بهترین بازیکن پورتو خطاب کرد.

حالا باید انتظار داشت که لژیونر گلزن ایرانی مورد توجه تیم های بزرگی قرار داشته باشد.

از این رو بود که به تازگی توئیتر رسمی باشگاه پورتو به زبان فرانسوی اعلام کرده بود که مهدی طارمی از یک تیم انگلیسی پیشنهاد دارد و ما آن را به راحتی از دست نمی دهیم و در قرارداد او بند فسخی ۶۰ میلیون یورویی وجود دارد.

از طرفی ژائو پدرو خبرنگار پرتغالی نیز مدعی شد که تاتنهام همان تیم انگلیسی است که با ۶۰ میلیون یورو دنبال خرید مهدی طارمی خواهد بود.

بدون شک حضور مهدی طارمی در لیگ برتر انگلیس آن هم در تیم بزرگ تاتنهام یک انتقال تاریخی را برای ایرانی ها در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۱ رقم خواهد زد.

در اینجا بخوانید:

آن هم با قیمت هنگفت ۶۰ میلیون یورو که البته بسیار بعید است هیچ تیمی در اروپا حاضر باشد برای مهدی طارمی ۲۸ ساله این مبلغ را پرداخت کند.

اما در مصاحبه دیشب مهدی طارمی یک نکته مبهم اما مهم از زبان او مطرح شد که می تواند یک اتفاق عجیب و بزرگ تر را در خود داشته باشد.

در حالی که حمید محمدی مجری برنامه فوتبال ۱۲۰ با اصرار خود سعی داشت از زیر زبان طارمی مقصد احتمالی او را بیرون بکشد و تیم مورد علاقه اش را به بینندگان معرفی کند، طارمی از آن سر باز زد و جمله ای گفت که می تواند مقصد آینده او را تا حدودی مشخص کند که البته آن هم در حد گمانه زنی است.

جمله مهدی طارمی این بود که “من نمی توانم تیم مورد علاقه خود را اعلام کنم چون ممکن است مجبور شوم به تیم رقیب آن بروم” این را در کنار جمله دیگر طارمی که گفته بود “به تیمی خواهم رفت که مهاجمی نداشته باشد” و همچنین صحبت های گذشته او که گفته بود “به رئال مادرید علاقه دارد”، بگذاریم می توانیم برداشتی داشته باشیم که می تواند راهگشا باشد.

در مجموع همه این برداشت ها و کنکاش های مصاحبه دیشب او در فوتبال ۱۲۰ نتیجه می گیریم که مهدی طارمی از بارسلونا هم پیشنهاد دارد.

هر چند که گمانه زنی های نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۱ فوتبال اروپا از قرارداد بلوگرانا با سرخیو آگوئرو خبر می دهند و به نظر می رسد مهاجم اول فصل بعد بارسا این بازیکن آرژانتینی باشد.

البته باید منتظر آغاز پنجره نقل و انتقالات فوتبال اروپا در تابستان ۲۰۲۱ باقی ماند و دید کدام فرضیه به حقیقت خواهد پیوست و مقصد آینده لژیونر موفق ایرانی در صورت جدایی از پورتو کدام تیم خواهد بود.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز