مهدی طارمی با درخشش بی نظیر خود در این فصل همه را متحیر عملکرد درخشان خود کرده است و در ادامه افتخارآفرینی‌اش طبق اعداد و ارقام یک وب سایت آماری او در بین بازیکنان دو تیم پورتو و چلسی سومین بازیکن برتر فصل لقب گرفته است.

مهدی طارمی با حضور در پرتغال و باشگاه ریوآوه علاوه بر اینکه خود را احیا کرد، توانایی بالقوه خود را نمایش داد و سبب شد مورد توجه تیم های بزرگ پرتغال قرار بگیرد.

طارمی در پورتو و زیر نظر سرجیو کونسیسائو رشد قابل توجهی داشت تا جایی که اکنون می توان گفت او یکی از بهترین بازیکنان تیمش است.

سند این ادعا افتخارات بزرگ مهدی طارمی در چند ماه اخیر و درو کردن عناوین فردی در فوتبال پرتغال است که از بهترین مهاجم و بهترین گلزن تا بهترین بازیکن را شامل می شود.

حالا و پس از پایان قرعه کشی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و تقابل پورتو با چلسی ، سایت آماری هو اسکورد با جمع آوری نمرات تمام بازیکنان دو تیم چه در لیگ قهرمانان اروپا و چه در لیگ داخلی میانگین نمرات آن ها را محاسبه کرده است و بر اساس آن بازیکنان برتر دیدار یک چهارم نهایی را قبل از آغاز به نوعی پیش بینی نموده است.

در اینجا بخوانید:

طبق میانگین نمراتی که هو اسکورد منتشر کرده است، مهدی طارمی لژیونر ایرانی پورتو با نمره ۷.۳۲ در همه بازی های فصل جاری تیمش، سومین بازیکن برتر دو تیم است.

همچنین سرخیو اولیویرا دیگر بازیکن پورتو با ۷.۴۴ رتبه نخست را در اختیار دارد و میسون مونت از چلسی با ۷.۳۸ دومین بازیکن برتر دو تیم است.

۱۰ بازیکن برتر دو تیم چلسی و پورتو در فصل جاری فوتبال اروپا طبق آمار سایت هو اسکورد به قرار ذیل است :

۱- سرجیو اولیویرا با میانگین نمره ۷.۴۴
۲- مونت با میانگین نمره ۷.۳۸
۳- مهدی طارمی با میانگین نمره ۷.۳۲
۴- اوتاویو با میانگین نمره ۷.۲۹
۵- جیمز با میانگین نمره ۷.۲۱
۶- زوما با میانگین نمره ۷.۲۰
۷- کرونا با میانگین نمره ۷.۱۵
۸- سانوسی با میانگین نمره ۷.۱۳
۹- آزپیلیکوئتا با میانگین نمره ۷.۱۲
۱۰- کانته با میانگین نمره ۷.۱۱

مهدی طارمی لیگ قهرمانان اروپا و بازی چلسی و پورتو

لازم به ذکر است که مهدی طارمی به دلیل اخراج در بازی برگشت مقابل یوونتوس، بازی رفت مرحله یک چهارم مقابل چلسی که در پرتغال خواهد بود را از دست داده است.