مهدی طارمی با لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شادی و افتخاری مضاعف برای فوتبال دوستان ایرانی ایجاد کرده است، حالا با همراهی پورتو به اولین ایرانی گلزن در مرحله یک هشتم تبدیل شده و حالا در صورت حضور در بازی برگشت یک چهارم مقابل چلسی به یک رکورد دیگر در بین بازیکنان ایرانی خواهد رسید.

مهدی طارمی با حضور در پورتو یک فصل رویایی را پشت سر می گذارد. در حالی که اوایل فصل با وجود اعتراضات هواداران پورتو کم‌تر فرصت بازی پیدا می کرد، به آرامی توسط کونسیسائو به ترکیب تیم پرتغالی اضافه شد و خیلی زود هم جای خود را پیدا کرد.

در واقع طارمی با گلزنی های خود و نقش موثرش در دیگر گل های تیمش، حالا به مهاجم اول پورتو تبدیل شده است و در مرحله حذفی لیگ قهرمانان در دو بازی رفت و برگشت مقابل تیم پرستاره یوونتوس اگر اخراج بی موردش را کنار بگذاریم، بسیار مسلط و عالی بازی کرد.

مهدی طارمی در همان دقیقه اول بازی رفت مقابل یوونتوس گلزنی کرد تا به اولین و تنهاترین ایرانی گلزن در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شود.

در اینجا بخوانید و ببینید:

این پایان کار طارمی در فوتبال اروپا نیست و با توجه به صعود پورتو به مرحله یک چهارم، مهاجم فوق العاده ایرانی می تواند در صورت بازی به تنها ایرانی حاضر در این مرحله از لیگ قهرمانان هم تبدیل شود.

مهدی طارمی در بازی رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ به دلیل اخراج در بازی برگشت مقابل یوونتوس محروم است، اما در بازی برگشت این فرصت را دارد تا دوباره برای فوتبال ایران افتخار آفرینی کند.

این چیزی است که صفحه رسمی لیگ قهرمانان اروپا نیز به آن اشاره کرده و در مورد لژیونر ایرانی پورتو نوشته است :

مهدی طارمی می تواند به اولین ایرانی گلزن در مرحله یک چهارم نهایی (در بازی برگشت با چلسی) تبدیل شود.

مهدی طارمی لیگ قهرمانان اروپا 2021