مهدی طارمی و یک درخشش بی نظیر دیگر در پورتو که با دو گل و دو پاس گل از لژیونر ایرانی همراه بود و سبب شد پورتو مقابل فارنسه در هفته سی و دوم لیگ برتر پرتغال به پیروزی ۵-۱ دست پیدا کند.

مهدی طارمی در پورتو رشد چشم گیری داشته است و این پیشرفت در نیم فصل دوم لیگ برتر پرتغال لژیونر ایرانی را به یک سوپرمن برای پورتو تبدیل کرده است.

چرا که او در خط حمله پورتو هم گل می زند، هم پنالتی می گیرد و هم پاس گل می دهد و باید گفت او مرد همه کاره خط حمله تیمش است.

شاید اگر بی احتیاطی های طارمی در خطا روی بازیکنان حریف و گرفتن کارت های بی مورد نبود، اکنون پورتو به جای چلسی در فینال لیگ قهرمانان اروپا بود.

هر چند این یک ادعای بزرگ است که وقوع آن در شرایط خاص ممکن می شود، ولی به هر حال پورتو این پتانسیل را داشت که چلسی و رئال مادرید را شکست دهد، البته اگر مقابل آن ها به روش دو بازی رفت و برگشت مقابل یوونتوس بازی می کرد.

به هر حال پورتو دیشب و در چارچوب هفته سی و دوم لیگ برتر پرتغال میزبان فارنسه بود و از همان ابتدا بازی را هجومی آغاز کرد.

در اینجا بخوانید و ببینید:

هنوز سه دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که با برخورد توپ به دست مدافع فارنسه داور به کمک VAR پنالتی گرفت و مهدی طارمی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه عالی دروازه حریف را باز کرد.

دقیقه ۱۴ مهدی طارمی با یک پاس تونی مارتینز را صاحب موقعیت کرد تا او زننده دومین گل برای پورتو باشد.

این پایان کار نبود و طارمی باز هم درخشید و این بار لوئیز دیاز را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او زننده گل سوم تیمش باشد.

در نیمه دوم هم برتری پورتو ادامه داشت و دقیقه ۵۹ مهدی طارمی این بار خود پاس اوتاویو را تبدیل به گل دوم خود و چهارم پورتو کرد.

در حالی که مهدی طارمی دقیقه ۶۳ جای خود را به اوانیلسون داده بود، دقیقه ۸۴ ژائو ماریو هم برای پورتو گلزنی کرد تا برتری این تیم پنج گله شود.

هرچند لیکا یکی از گل ها را برای فارنسه در دقیقه ۸۹ جبران کرد، اما پورتو در پایان به لطف درخشش بی نظیر مهدی طارمی مقابل این تیم با پیروزی ۵-۱ به کار خود پایان داد.

مهدی طارمی با دو گل و دو پاس گلی که در این بازی داد، با ۱۵ گل در جدول آقای گلی لیگ برتر پرتغال سوم است و سه گل با نفر اول فاصله دارد و در دو هفته پایانی می تواند خود را به صدر جدول گلزنان برساند.

با این حال لژیونر ایرانی در جدول پاس گل با ۱۸ پاس، نفر اول است و از این حیث هم از بهترین بازیکنان لیگ و تیم پورتو به حساب می آید.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا