مهدی قایدی و مهدی عبدی از استقلال و پرسپولیس در جمع ۲۰ بازیکن برتر و جوان آسیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند و توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC با ۱۸ نفر دیگر برای رسیدن به عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا رقابت می کنند.

مهدی عبدی همیشه برای پرسپولیس در بازی های حساس و سرنوشت ساز موثر بوده است و با وجود سن کم، در میدان های سخت گل های مهمی را به ثمر رسانده است.

اولین باری که عبدی برای تیم اصلی پرسپولیس به میدان آمد، در بازی بسیار حساس دربی پایتخت ایران بود که تنها دقایقی پس از ورود به زمین دروازه استقلال را باز کرد.

بازیکن ۲۲ ساله پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا نیز که پرسپولیس به دلیل غیبت عیسی آل کثیر مهاجم نوکی نداشت در دو بازی سرنوشت ساز نیمه نهایی و فینال دو گل به ثمر رساند تا کار خود را برای این تیم انجام داده باشد.

همین عملکرد عالی باعث شده است تا AFC نام مهدی عبدی را در بین ۲۰ نامزد بهترین بازیکن جوان آسیا در سال ۲۰۲۰ قرار داده تا با نظر کاربران سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزیده شود.

در اینجا ببینید:

اما علاوه بر عبدی پرسپولیسی یک جوان دیگر از ایران نیز در لیست ۲۰ نفره AFC برای بهترین بازیکن جوان آسیا قرار گرفته که مهدی قایدی از استقلال تهران است.

قایدی زودتر و بیش تر از عبدی در ترکیب تیمش به میدان رفته و مانند یک بازیکن تمام عیار بزرگسال به خوبی درخشیده است.

هر چند در چند ماه اخیر مهدی قایدی آن بازیکن موثر دو سه سال اخیر نبوده، اما در مجموع یکی از بهترین بازیکنان جوان آسیا در سال ۲۰۲۰ بوده است که حتی به تیم ملی بزرگسالان ایران هم دعوت شده و برای این تیم بازی کرده است.

در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا که لینک آن در اینجا قابل دسترس است، علاوه بر مهدی قایدی و مهدی عبدی از ایران ۱۸ بازیکن دیگر معرفی شده نیز به قرار زیر هستند:

مهند علی ( ۲۰سال، پورتیمونزه/ عراق)، تاکفوسا کوبو (۱۹ سال، ویارئال/ ژاپن)، موسی التماری (۲۳ سال، آپوئل/ اردن)، یارونساک ونگورن (۲۳ سال، ساموت سیتی/ تایلند)، محمد واد (۲۱ سال، السد/ قطر)، ریلی مک گری (۲۲ سال، بیرمنگام/ استرالیا)، عزیزجون گانیف (۲۲ سال، شباب الاهلی دبی/ ازبکستان)، وون دو جائه (۲۳ سال، اولسان/ کره جنوبی)، بوبیر عبدیکولیکوف (۲۳ سال، نسف قارشی/ ازبکستان)، کائورو میتوما (۲۲ سال، کاوازاکی/ ژاپن)، عبدالله الحمدان (۲۲ سال، الشباب/ عربستان)، تاکهیرو تومیاسو (۲۲ سال، بولونیا/ ژاپن)، عبدالرحمن غریب (۲۳ سال، الاهلی/ عربستان)، لی کانگ این (۱۹ سال، والنسیا/ کره جنوبی)، صفوی رشید (۲۳ سال، پورتیمونزه/ مالزی)، سونگ مین کیو (۲۱ سال، پوهانگ/ کره جنوبی)، زاید آل عامری (۲۳ سال، الجزیره/ امارات)، جاسور یاخیشبوئف (۲۳ سال، شاختیور سولیگورسک/ ازبکستان)

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا