مهرداد میناوند بیماری کرونا و شرایط سخت پیشکسوت پرسپولیسی برای مبارزه با آن این روزها با واکنش اهالی فوتبال رو به رو شده است و به نوعی یک اتحاد جذاب فارغ از بحث ها و گرایشات رنگی ایجاد کرده است.

مهرداد میناوند با توجه به تعصبی که به پرسپولیس نشان داده و کری های جالبش برای بازیکنان و هواداران رقیب دیرینه یعنی استقلال به یک چهره شناخته شده در بین فوتبالی ها تبدیل شد.

تا جایی که اسپانسر باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفت او را به عنوان مجری برنامه های خود برای قرمزها انتخاب کند.

اما این روزها پیشکسوت پرسپولیسی فوتبال ایران شرایط چندان خوبی ندارد و چند روزی است که به دلیل ابتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شده است.

مهرداد میناوند به بیماری کرونا مبتلا شده و به دلیل اینکه دیر به بیمارستان مراجعه می کند، ۸۰ درصد ریه خود را در همان ابتدای ورود به بیمارستان از دست می دهد.

در واقع میناوند زمانی به بیمارستان مراجعه کرده است که ۸۰ درصد ریه خود را از دست داده و بلافاصله به بخش ICU منتقل می شود.

در اینجا بخوانید:

کرونا نشان داده که در پیشروی بسیار گستاخ است و جایی که فضا برای جولان داشته باشد، با تمام توان پیشروی می کند و بیمار خود را به زانو در می آورد.

شرایط بیماری مهرداد میناوند وخیم شده تا جایی که پزشکان مجبور می شوند او را در خواب مصنوعی نگه دارند و راه تنفسی او را از دهان و بینی مستقیما به گلو منتقل کنند.

با این اقدام از پزشکان بیمارستان لاله تهران و همچنین شست و شوی ریه پیشکسوت فوتبال ایران خوشبختانه شرایط عمومی مهرداد میناوند در حال حضر کمی بهتر می شود و اکسیژن خون او به حالت طبیعی نزدیک‌تر می شود.

نکته قابل توجهی که می توان برای دلایل پیشروی بیماری کرونا در مهرداد میناوند ذکر کرد این است که او در مقطعی چشم گیر از زندگی خود به دلیل تجویز اشتباه پزشک کورتون مصرف کرده است و همین دارو می تواند باعث ضعف سیستم ایمنی بدن او شده باشد.

اما واکنش های اهالی فوتبال مخصوصا استقلالی ها و هواداران استقلالی به این مشکل میناوند بسیار جالب، امیدوار کننده و نشان از روحیه انسان دوستی ایرانی ها است.

استقلالی ها هم در کنار دیگر اهالی فوتبال در ایران به شکل های مختلف برای مهرداد میناوند که یک پرسپولیسی متعصب است، دعا کرده و برای او آرزوی سلامتی کردند و نشان دادند که مردم ایران همواره در شرایط سخت اتحاد بیش‌تری دارند.

اتحادی فارغ از همه تعلقات رنگی و جناحی و باشگاهی …

با آرزوی سلامتی کامل مهرداد میناوند و تمام بیماران کرونایی و غیر کرونایی در ایران و سراسر جهان.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا