لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ برای ایران شروع خوبی داشت و با موفقیت والیبال ایران در پایان هفته دوم همراه بود.

هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ با شکست نزدیک ۲ به ۳ مقابل برزیل آغاز شد. این شکست اگر کمی با تجربه و هوش بیش‌تر بازیکنان و کادر فنی همراه بود به بردی دلچسب تبدیل می‌شد.

اما در ادامه و روزهای بعد، ایران با عملکردی خوب توانست ۳ بر ۱ آرژانتین و ۳ بر ۰ ژاپن را شکست دهد. با در نظر گرفتن عملکر و نتایج هفته اول بازی‌ها، این بهترین شروع والیبال ایران در تاریخ این رشته در ایران بوده که در یک تورنمنت مهم شرکت کرده است.

از دلایل بسیار مهم و تاثیرگذار در چنین عملکردی باید به پختگی و تغییر تفکر فنی بازیکنان اصلی ایران با حضور در لیگ‌های معتبر خارجی اشاره کرد. امیر غفور و سعید معروف با حضور در لیگ والیبال ایتالیا که از بهترین لیگ‌های باشگاهی دنیا است، سطح فنی متفاوتی با سال‌های قبل پیدا کرده‌اند.

ایران تا پایان هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال در جدول رده‌بندی این رقابت‌ها در جایگاه دوم قرار دارد. این در حالی است که این جایگاه نه بدلیل امتیاز کم‌تر بلکه بدلیل برد کم‌تر نسبت به برزیل بدست آمده است.

 برزیل با ۶ برد و ۱۵ امتیاز و میانگین امتیاز فنی ۱.۱۲۶ در رده نخست جدول قرار گرفته است. اما ایران با ۵ برد و ۱۶ امتیاز و معدل امتیاز فنی ۱.۰۶۵ مقام دومی رقابت‌ها را در اختیار گرفته است.

فرانسه نیز با ۵ برد و ۱۶ امتیاز و میانگین امتیازی ۱.۱۱۹ در رتبه سوم قرار دارد. امیر غفور با ۹۱ امتیاز علاوه بر اینکه امتیازآورترین بازیکن ایران تا اینجا لقب گرفته، سهم بزرگی در موفقیت والیبال ایران در پایان هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال دارد.

 

عملکرد موفق والیبال ایران تا پایان هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال

 

رتبه ایران در پایان هفته دوم لیگ ملت‌ها