پرسپولیس با همه محدودیت‌ها به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ رسید و با توجه به اعلام قبلی و مشخص بودن میزبانی غرب آسیا در فینال انتظار داشت این میزبانی را داشته باشد، اما AFC رسما دوحه را میزبان فینال اعلام کرد.

شاید کم‌تر کسی انتظار داشت پرسپولیس با از دست دادن سه ستاره موثر خود در این سال‌ها (علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، علی علیپور)، حضوری موفق در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

اما این اتفاق افتاد و در حالی که از دو بازی اول فقط یک امتیاز داشت، مرحله گروهی را با دو برد ارزشمند مقابل التعاون عربستان از سر گرفت و پس از آن نیز با شکست مقابل الدحیل و پیروزی مقابل شارجه امارات بعنوان صدرنشین به مرحله حذفی رسید.

در سخت‌ترین بازی مرحله یک هشتم نهایی، پرسپولیس در یک بازی بسیار سخت و نفس‌گیر و به تعبیر ژاوی فینال زودرس با تک گل عیسی آل کثیر الاسد قطر را با همه ستارگان گرانقیمتش شکست داد.

پس از آن پاختاکور را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر عربستان رفت.

در اینجا بخوانید:

این بازی برای پرسپولیس حواشی زیادی در قبل و بعد دیدار داشت. قبل از آن با حکمی سختگیرانه، AFC عیسی آل کثیر را شش ماه محروم کرد و پس از آن نیز که سرخ‌های پایتخت ایران با وجود همه مشکلات النصر را در ضربات پنالتی شکست داده بودند، با شکایت حریف عربستانی مواجه شدند.

النصر عربستان با در نظر گرفتن شایعات داخل ایران و به امید حضور در فینال، از پرسپولیس برای استقاده غیر قانونی (به تعبیر خود) از بازیکنان جدید شکایت کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا با استعلام از کمیته تعیین وضعیت فیفا آن را رد نمود.

با همه این تفاسیر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و با توجه به اعلام میزبانی غرب آسیا از قبل، درخواست میزبانی خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا داد.

اما همانگونه که پیش‌بینی می‌شد با توجه به قوانین سخت گیرانه کشورها برای سفرهای فرا منطقه‌ای در بحران کرونا، AFC با آن مخالفت کرد و امروز رسما دوحه قطر را بعنوان میزبان فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و دیدار بین پرسپولیس و نماینده شرق معرفی نمود.

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان نیوز