میزبانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در مرحله گروهی مشخص شد و با اعلام AFC هیچ کدام از نمایندگان ایران از جمله پرسپولیس استقلال و تراکتور سهمی در میزبانی از گروه خود ندارند، در حالی که سه تیم عربستانی میزبان شدند.

کشور قطر اعلام کرد که حاضر نیست در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا میزبانی را برعهده بگیرد، از این رو پیشنهاد میزبانی متمرکز در هر گروه مطرح شد و به تصویب رسید.

پس از قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان و قرار گرفتن پرسپولیس در گروهی که هیچ تیم عربستانی در آن نبود، این امیدواری را برای هواداران این تیم ایجاد کرد که احتمالا شاهد میزبانی سرخ ها از بازی های گروه پنجم خواهند بود.

اما همانگونه که پیش بینی آن هم سخت به نظر نمی رسید نتنها سایر تیم های ایرانی که یک تیم عربستانی را در گروه خود داشتند، بلکه پرسپولیس هم باید در کشور هند بازی های خود را برگزار کند که تیمش برای اولین بار پا به این مسابقات می گذارد.

جالب است که استقلال و فولاد در صورت صعود باید در عربستان بازی های خود را برگزار کنند. تراکتور نیز میهمان تیم شارجه امارات خواهد بود.

در اینجا بخوانید:

طبق اعلام رسمی AFC بازی های گروه اول که تیم ایرانی در آن نیست، به میزبانی الهلال برگزار خواهد شد.

بازی های گروه دوم که تراکتور ایران نیز در آن حضور دارد، در امارات خواهد بود، گروه سوم با حضور استقلال ایران در جده عربستان برگزار خواهد شد و دیدارهای گروه چهارم که فولاد خوزستان پس از شکست العین در اهواز می تواند در آن حضور داشته باشد، در ریاض عربستان خواهد بود.

اما پرسپولیس که شانس زیادی برای میزبانی خود از گروه پنجم متصور بود، باید در هند و به میزبانی باشگاه تازه صعود کرده گوای این کشور بازی های خود را انجام دهد.

به هر حال از ۲۵ فروردین ماه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب در حالی آغاز خواهد شد که نماینگانی ایران سهمی در میزبانی مسابقات گروه خود همچون دوره قبل ندارند.

لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی تیم های عربستانی